По лікарні в секторі Гази було завдано удару — наслідки та версії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Учора ввечері, 17 жовтня, було завдано ракетного удару по лікарні Аль-Ахлі в секторі Гази, унаслідок якого загинули та постраждали сотні людей. Обидві сторони перекладають відповідальність за трагедію одна на одну, але в Ізраїлю є докази, що це зробили не вони, повідомляє FREEДОМ.

За даними палестинських джерел, у лікарні загинуло близько 500 осіб. Місцеві кажуть, що тут переховувалися сотні вимушених переселенців. Міністерство охорони здоров’я Палестини в Газі назвало ситуацію в лікарні безпрецедентною і заявило, що чимало постраждалих — жінки та діти, а місцевим медикам не під силу впоратися з багатьма травмами, яких зазнали люди. Із сектору Гази з’явилося багато кадрів, як постраждалих перевозять в інші лікарні. Представники Гази в обстрілі звинуватили армію Ізраїлю.

Ізраїль відкидає всі звинувачення в атаці на лікарню. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) опублікувала схему із зображенням траєкторії ракет, запущених із Гази. Лікарня Аль-Ахлі, згідно зі схемою, розташована під траєкторією або трохи осторонь від неї. Там упевнені, що трагедія в лікарні сталася через ракети, які невдало випустило палестинське угруповання “Ісламський джихад”.

“Аналіз оперативних систем ЦАХАЛу показує, що терористи здійснили ракетний залп у секторі Гази. Ракети пролітали в безпосередній близькості від лікарні Аль-Ахлі в секторі Гази в момент удару по лікарні. За даними з різних джерел, які є у нас на руках, можемо стверджувати, що “Ісламський джихад” відповідальний за невдалий запуск ракети, яка влучила в лікарню Гази. Повторюю, це відповідальність ісламських джихадистів, які вбили невинних у лікарні Гази”, — заявив радник Міністерства оборони Ізраїлю Даніель Хагарі.

Утім, одразу після інциденту багатьма країнами прокотилися антиізраїльські мітинги. Часто вони проходили біля посольств Ізраїлю та США. В Анкарі поліція розганяла протестувальників водометами, а в Бейруті й Аммані — сльозогінним газом.

На тлі останніх подій було скасовано саміт у Йорданії. На ньому мали бути присутніми президент США Джо Байден, лідер Палестини Махмуд Аббас, а також президент Єгипту і король Йорданії. Натомість на 12-й день війни американський президент Джо Байден прибув до Тель-Авіва. Таким візитом він прагне продемонструвати підтримку Ізраїлю в боротьбі з ХАМАС і закликати сторони вирішити гуманітарну кризу в Газі. Ще одна мета візиту — запобігти зануренню Близького Сходу в хаос.

“Я глибоко засмучений і розгніваний вибухом у госпіталі в Газі. З огляду на те, що я бачив, складається враження, що це було скоєно кимось іншим, не вами. Але багато хто не впевнений у цьому, тому в нас попереду багато роботи, багато що належить подолати”, — сказав Байден.

Тим часом армія оборони Ізраїлю повідомила, що створюється гуманітарна зона на південному заході сектора Гази. ЦАХАЛ ухвалив таке рішення після кількаденних переговорів із Єгиптом, США та іншими партнерами. Мета створення безпечної зони — евакуація мирних жителів.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на удар по лікарні Аль-Ахлі. У заяві відомства наголосили на неприпустимості атак по медичних установах або інших цивільних об’єктах критичної інфраструктури за будь-яких обставин. МЗС зазначило, що критично важливо уникнути подальшого збільшення кількості жертв серед мирного населення з обох сторін конфлікту.

“Закликаємо до всебічного розслідування цієї трагедії та притягнення винних до відповідальності. Закликаємо також сторони збройного протистояння неухильно дотримуватися правил ведення війни та поважати норми міжнародного гуманітарного права. Українці глибоко відчувають біль війни. Висловлюємо співчуття близьким загиблих і бажаємо швидкого одужання пораненим у лікарні Аль-Ахлі”, — йдеться в заяві МЗС України.

Міністерство фінансів США оголосило про нові санкції щодо осіб, пов’язаних із рухом терористів ХАМАС. Про це відомство повідомило на своєму сайті. Йдеться про 10 фізичних та юридичних осіб, зокрема з Катару, Туреччини, Алжиру та Судану. Серед них — члени ХАМАС, які керують його таємними інвестиціями, та один із ключових командирів угруповання бойовиків.

Читайте також: Те, що наземної операції ЦАХАЛ у Газі немає досі, не означає, що її призупинили, Байден перевіряє рівні операції, — Шлеймович

Нагадаємо, 18 жовтня в Тель-Авіві відбулася зустріч президента США Джозефа Байдена і прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.

Прямий ефір