Від такої поважної організації, як ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі), Україна хотіла б отримувати більше. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Він зазначив, що до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ОБСЄ вела активнішу роботу.
“Найбільшою польовою трасою за всю історію ОБСЄ була спеціальна моніторингова місія в Україні. Ми можемо по-різному її оцінювати, але ми дуже вдячні тим спостерігачам, які в ній працювали, вона могла стримувати багато в чому продовження російської агресії. Крім того, ОБСЄ була організатором мінського діалогу, і там проводилися неформальні переговори, які теж мали певну важливість. Ми теж можемо по-різному оцінювати, наскільки це віддаляло початок повномасштабної війни, але все-таки роль ОБСЄ була більш помітною. Після початку повномасштабного вторгнення від ОБСЄ немає такої активності”, — заявив Попов.
Читайте також: Для просування війни Росія використовує кричущий антисемітизм: виступ посла США в ОБСЄ Майкла Карпентера
Нагадаємо, 16 жовтня Україну відвідав чинний глава Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.