Адміністрація Байдена запевняє: зможе допомагати двом стратегічним партнерам одночасно — Україні та Ізраїлю. Цю думку, зокрема, озвучив і радник президента з національної безпеки Джейк Салліван. Тактику щодо України зараз активно обговорюють у Вашингтоні. І в Конгресі, частіше в закритому режимі — законотворці проводять консультації з Білим домом, шукають формат нового пакету допомоги, інформує FREEДОМ.
Попри голоси критиків про те, що політична ситуація в Штатах змінюється, і допомогу Україні США розглядають як пріоритет. Оскільки ця війна не лише внутрішня проблема українців, усе набагато масштабніше, переконані дипломати.
“Цей український бій стосується кожного: бо якщо Україна не відіб’є вторгнення, не переможе, якщо не зупинить хвилю агресії, то її тоді й усі інші на собі відчують. Ось чому це має бути в інтересах усіх”, — заявила заступниця державного секретаря США Пола Добрянські.
Саме на таких аргументах будуються прогнози, що США в будь-якій ситуації продовжать підтримувати Україну. Що черговий транш точно буде. Тим паче озвучують їх люди, які про настрої в Конгресі знають не з газет, а з перших вуст.
“У нас є досить сильна двопартійна підтримка — особливо в Сенаті. Що стосується пакета допомоги, то переговори тривають буквально зараз. Між республіканцями і демократами в Капітолії, а також між першими особами Конгресу і Білого дому. Якщо уявити розвиток подій, то я спрогнозував би, що Сенат першим надасть якийсь перехідний документ, а потім, може, за кілька тижнів після цього, у Палаті представників зроблять спробу проголосувати”, — зауважив директор центру Європи та Євразії Гудзонського інституту Пітер Роуг.
Саме тому серйозні політичні експерти, зокрема й сам Пітер Роуг, радять не надто довіряти соціологічним опитуванням, що постійно з’являються в пресі, щодо ставлення американців до продовження підтримки України.
“Я бачив багато різних цифр. Усе залежить від того, як ставити запитання та їхньої послідовності. Тому, я просто закликаю всіх, коли вони дивляться на дані щодо опитування стосовно України, розібратися, що це за опитування, перш ніж робити якісь висновки. Наприклад, якщо ми побачимо, що, скажімо, від 40 до 45 % республіканців “за” підтримку і допомогу Україні, що, як правило, фіксують останнім часом опитування на цю тему, то я б сказав, що це відносно здоровий показник”, — пояснив Роуг.
Збереження цієї підтримки навіть не стільки серед політиків, скільки серед їхніх виборців — називає ключовим завданням у даному процесі Пола Добрянські.
“Тому так важливо постійно звертатися безпосередньо до американців, пояснюючи, чому саме така зовнішня політика, чому ухвалюються ті чи інші рішення. Це має бути постійний наратив, щоб заручитися підтримкою американського суспільства на довгострокову перспективу. Тому що мова ж не тільки про зараз, поки триває війна, буде ще й час для відновлення України, необхідно буде залучити бізнесменів з Америки та інших країн”, — пояснює Добрянські.
Головним підсумком якої, якщо реалізується програма-максимум, міг би стати Вашингтонський саміт НАТО 2024 року — у дипломатів на цю зустріч великі надії.
“Усе рухається в напрямку саміту НАТО 2024 року. І від низки українських посадовців чуємо про вирішальну важливість того, щоб Україна стала частиною Альянсу. 2024 рік великих можливостей, оскільки США приймають цей саміт, і саме тут він буде вирішальним з погляду позиції, яку ми займемо щодо приєднання України — безпосередньо вступу до Альянсу”, — наголосила Пола Добрянські.
З моменту початку повномасштабного російського вторгнення в Україну США надали Києву військову допомогу в такому ж обсязі, як це зробили всі європейські країни НАТО і Канада разом узяті.
Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки в змозі одночасно підтримувати Україну у відсічі російській агресії, Ізраїль — у боротьбі з ХАМАС та власну оборону. Про це заявив президент США Джо Байден в інтерв’ю CBS.
“Заради бога, ми ж Сполучені Штати Америки, наймогутніша нація в історії — не у світі, а в історії світу. Історії світу. Ми можемо подбати про це і про те, і про інше, і при цьому підтримувати нашу загальну міжнародну оборону”, — запевнив він.
Американський лідер пояснив, що як Ізраїль, так Україна пов’язані з національною безпекою США.
Читайте також: Підтримка України Сполученими Штатами Америки залишається незмінною, — Пріцкер на зустрічі із Зеленським (ВІДЕО)