Україна зацікавлена в залученні приватних американських інвестицій до довгострокових проєктів в аграрному секторі, машинобудуванні та хімічному виробництві, і в участі американських компаній у перебудові української енергетичної системи. Це особливо актуально напередодні зимового періоду, коли агресор очікувано посилить атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі у Києві зі спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, інформує FREEДОМ.
“Хороша розмова, хороші сигнали. Обговорили передусім захист нашої енергетичної інфраструктури та потреби у відбудові України. А також макрофінансову підтримку нашої країни та справедливе використання заморожених російських активів”, — поінформував сьогодні, 16 жовтня, глава держави у Telegram.
Також президент висловив подяку президенту США Джозефу Байдену, Конгресу й американському народу за надання потужної оборонної, фінансової, економічної та гуманітарної допомоги Україні для протистояння повномасштабній російській агресії.
“Ваш візит є сигналом міцної підтримки. Нам важливо розуміти, що Сполучені Штати готові допомоги Україні пройти зимовий період і захистити об’єкти критичної інфраструктури”, — цитує Зеленського пресслужба ОПУ.
Президент зауважив, що всі партнери України докладно поінформовані про термінові потреби щодо посилення системи протиповітряної оборони України для захисту міст, маршрутів вітчизняного експорту та критичної інфраструктури.
Було порушено питання забезпечення макрофінансової стабільності України у 2024 році.
Окремо глава держави торкнувся теми відбудови країни і наголосив, що відновлення України попри російську агресію, що триває, є пріоритетом, оскільки “дає змогу забезпечувати необхідні умови для боротьби та перемоги нашої держави”, а проєкти з відбудови потребують приватних інвестицій. Для залучення інвестицій потрібно розробити механізми гарантування ризиків.
Також обговорювалося питання використання заморожених російських активів як суттєвого джерела коштів для відбудови України.
Зі свого боку Пріцкер під час зустрічі із Зеленським акцентувала, що підтримка України Сполученими Штатами залишається незмінною, а також наголосила, що допомога стосується як питань безпеки, так і економіки.
“Наша підтримка України залишається незмінною. І неважливо, говоримо ми про безпеку чи про економіку, і я сподіваюся, ви це знаєте. Нещодавно президент Байден сказав: “Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була обмежена або припинена”. Тож ми працюємо над цим. Учора ввечері він спілкувався з нами, щоб переконатися в тому, що ми отримуємо все необхідне від нашого уряду. Тож ми дуже уважно стежитимемо за цим. Це складне рішення, як і все інше, але ми повинні це розуміти. Усі хочуть переконатися, що наша точка зору не змінилася. І я зараз саме тут для того, щоб допомогти вам з економікою. І я з нетерпінням чекаю, коли ми зможемо поговорити про це”, — сказала Пріцкер.
Читайте також: США заморозили російські активи на 8 млрд дол. — коментар Пріцкер
Нагадаємо, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна дала оцінку новопризначеному спецпредставнику США з питань економічного відновлення України. За її словами, Пенні Пріцкер — потужна адвокатка України, яка націлена на відновлення української економіки та залучення, зокрема, американських інвесторів.