Мобілізовані з окупованих територій для РФ — люди другого ґатунку, це чітко видно за обмінами полоненими, — представник військової розвідки

Ілюстративне фото: pravda.com

Ставлення російського військового керівництва до військовослужбовців росіян та мобілізованих жителів тимчасово окупованих українських територій відрізняється. Що було очевидно від початку повномасштабного російського вторгнення. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

“З самого початку повномасштабного вторгнення повноцінна мобілізація у кілька хвиль припадала саме на окуповані території, насамперед ОРДЛО, і це одна з форм геноциду. І водночас до них ставилися, як до людей другого ґатунку і в тому, що стосується навчання, підготовки, яка була мінімальною, спорядження, озброєння. І якщо під час часткової мобілізації в Росії студентів-очників не забирали з парт до окопів, то на тимчасово окупованих українських територіях забирали активно”, — нагадав представник української військової розвідки.

Таке саме ставлення з боку РФ простежується й у тому, що стосується обмінів військовополоненими.

“Росіяни ставляться до жителів окупованих українських територій, яких примусово мобілізували, як до людей другого ґатунку, і щодо заявок щодо обміну, їхнього бажання та готовності забирати це чітко відстежується і видно”, — заявив Юсов.

Водночас він повідомив, що українці з тимчасово окупованих територій, які опинилися в лавах російської окупаційної армії, які хочуть добровільно здатися в полон, можуть звертатися до українського державного проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жити” і роблять це.

Читайте також: Дійсна кількість росіян, які добровільно здалися в полон, не розголошується в їхніх інтересах — усі нюанси проєкту “Хочу жити” від Юсова

Нагадаємо, як повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов, дедалі більше росіян хочуть співпрацювати з Україною. Російські військові можуть врятувати себе і сім’ю, перейшовши на бік України, або добровільно здатися в полон завдяки програмі “Хочу жити”. Кожен перехід військового РФ за цією програмою — це окремо відпрацьована операція.

Читайте також: Операція ГУР МОУ “Бариня”: лейтенант ЗС РФ розповів, як здавався в полон (ВІДЕО)

Прямий ефір