Інтеграція України до Європейського Союзу, а також експорт українського продовольства з використанням інфраструктури Румунії — головні вектори співробітництва Києва і Бухареста. Про це сьогодні, 12 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
За допомогою Румунії в України з’явилася можливість експортувати зерно, адже Російська Федерація всіляко перешкоджає роботі “зернового коридору”, руйнуючи не тільки морську, а й річкову портову інфраструктуру, зазначив експерт.
“Зерновий коридор” зараз актуальний, оскільки Росія зірвала виконання зернової угоди, яка забезпечувала експорт українського зерна з літа минулого року до липня поточного року. Україна змушена шукати інші варіанти, маршрути для експорту. Росія намагається і по цих шляхах бити — руйнує морську та річкову портову інфраструктуру в Одеській області. Ми змушені використовувати можливості сусідніх країн. Для нас важливо, що Румунія виявила добросусідське ставлення до нас. Румунія надає нам свою портову інфраструктуру, свої можливості для експорту зерна”, — пояснив він.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що його країна підтримує початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу до кінця 2023 року. Він підкреслив, що особисто виступатиме за ухвалення такого рішення на зустрічі Європейської ради в грудні.
“Співпраця з Румунією для України корисна не тільки в плані “зернового коридору”. Румунія починає підготовку українських пілотів на F-16. Для нас важлива співпраця з Румунією в плані євроатлантичної інтеграції. Румунія буде твердо підтримувати вступ України до Європейського Союзу і буде підтримувати переговори з ЄС, щоб вони почалися вже в грудні поточного року”, — сказав Фесенко.
Читайте також: Візит Зеленського до Румунії та Бельгії: які важливі питання вдалося вирішити, — обговорюємо з експертами
Нагадаємо, 10 жовтня президент України Володимир Зеленський відвідав Бухарест уперше від початку повномасштабного вторгнення Росії.