Україна стане базою міжнародного альянсу виробників зброї. Про його створення оголосили на першому Міжнародному форумі оборонних індустрій, що відбувся у Києві. У новий союз уже вступили кілька десятків компаній, очікуються кілька сотень, повідомляє FREEДОМ.
“Тут представлено понад 30 світових країн — Європа, Америка, Азія, Австралія. 252 оборонні компанії, які виробляють повний спектр зброї, оборонних систем та рішень”, — оголосив на відкритті Міжнародного форуму оборонних індустрій президент України Володимир Зеленський.
Головне завдання цього союзу — створити єдине виробництво зброї для відображення будь-якої світової агресії. Для сотень виробників світу з’явився один майданчик, куди можна прийти, знайти партнера, отримати замовлення, організувати спільне виробництво, виготовити товар та вигідно його реалізувати.
“Це буде кооперація конкретних підприємств із різних країн із виробництва відповідних номенклатур озброєння”, — пояснив політолог Ігор Петренко.
Він очікує, що до Альянсу увіллються сотні компаній та сотні країн.
Києву також є що запропонувати союзу виробників зброї. Розробки українських компаній на полі бою довели, що їхня продукція справді ефективна. Відомо, що вже є охочі взяти її на озброєння своїх країн.
“Світ бачить, на що здатні наші українські ракети, наші технології, українські дрони. Ми створюємо перший у світі флот морських дронів, який позбавляє російські військові кораблі сенсу та змушує їх ховатися. Ми розпочали виробництво гармат та снарядів натовських калібрів. Наші протитанкові ракетні комплекси більш далекобійні та безпечніші в управлінні, ніж ціла низка аналогів”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Новий союз вигідний і Україні. Попри низку укладених договорів зі світовими збройовими концернами та заводами, кожна така угода — окрема робота українських дипломатів та військових. Участь у загальносвітовому альянсі дозволила б значно швидше озброювати українських військових та уникнути паперової тяганини.
“Бути завжди залежними від постачання озброєння нашими партнерами — не найкраща ідея. Тому краще бути імплементованими у ланцюжки виробництв, що дозволить претендувати на отримання цієї зброї та виробляти її для себе без жодних моментів узгодження”, — вважає політолог Ігор Петренко.
Україна також заявила, що для країн-учасниць альянсу створює особливу економічну зону. Ймовірно, маються на увазі деякі податкові пільги, проте поки що конкретики не озвучували. Крім того, відомо, що в Україні створюється спеціальний Оборонний фонд, бюджет якого, зокрема, буде покривати потреби альянсу.
З огляду на те, що угоду підписали вже близько 40 компаній із 19 країн світу, результати цієї роботи можна буде побачити вже дуже скоро. Тож усі мрії Путіна щодо, зокрема, “демілітаризації” України зазнали повного краху. Кількість зброї не лише збільшилася, але й зростатиме надалі. До того ж не за “сірими схемами”, як у РФ, а відповідно до міжнародних довгострокових контрактів.
Читайте також: Що із озброєння може виготовляти Україна: підсумки першого Міжнародного форуму оборонних індустрій підбиваємо з експертами
Нагадаємо, у Києві 29 вересня з ініціативи України відбувся перший Міжнародний форум оборонних індустрій. Його метою було об’єднати світову спільноту задля створення нового та потужного арсеналу озброєнь для України. У заході взяли участь 252 компанії із 31 країни світу.
Читайте також: Київ створив основу для роботи з виробниками зброї — деталі (ВІДЕО)