Далекобійні ракети дають змогу вирішувати Збройним силам України (ЗСУ) фундаментально важливі завдання, пришвидшуючи хід повномасштабної війни, яку розв’язала Російська Федерація. Партнери Києва це розуміють, тому обсяги такої зброї будуть збільшуватися. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив антикризовий радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
“З точки зору розвитку ситуації по лінії фронту, з точки зору того, що Росія накопичує або накопичила, з точки зору баз забезпечення, які знаходяться, наприклад, на півострові Крим або по прикордонній окупованій території. Для того, щоб це зруйнувати і суттєво скоротити боєздатність російського збройного окупаційного угруповання, нам необхідні далекобійні ракети — 200 км, 300 км, а краще 500 км із певним обсягом боєзапасу”, — сказав він.
Радник глави ОПУ наголосив, що використовуючи далекобійні ракети, можна прискорити хід війни.
“Якщо ракета є, здатність Росії проводити ротації, забезпечувати ресурсом свої окупаційні групи на тому чи іншому фланзі, на тому чи іншому напрямку, вона буде різко підірвана. Це наші партнери абсолютно точно розуміють”, — зазначив Подоляк.
Згідно з його словами, необхідно утриматися від висловлювання оціночних тверджень про передачу далекобійних ракет Києву до офіційного підтвердження з боку вищих посадових осіб, таких як президент України Володимир Зеленський або президент США Джо Байден.
Або до моменту, коли Сили оборони України застосують далекобійні ракети і Генеральний штаб підтвердить цю інформацію.
“Все інше — це інформаційна робота, яка якоюсь мірою дійсно нам у чомусь допомагає, а в чомусь погіршує наші позиції. Тому давайте так, по-перше, далекобійні ракети України — будуть і вже є, не забуваємо, що є англійські та французькі аналоги, які ми використовуємо. По-друге, далекобійні ракети дійсно дозволяють вирішити фундаментально важливі завдання на цьому етапі війни. По-третє, виключно президенти, якщо вважатимуть за потрібне, повідомлять про те, що такий тип зброї в України є. Якщо пам’ятаєте, також було також ми, пам’ятаєте, з HIMARS (американська реактивна артилерійська система “Хаймарс”, — ред.), бронетехнікою, артилерією”, — підсумував Михайло Подоляк.
Читайте також: Можуть завдавати потужних ударів: у чому сила ATACMS, пояснив майор запасу ЗСУ
Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Києву потрібні сотні ракет ATACMS, щоб знищувати російські склади та аеродроми, розміщені за межами засобів ураження, які вже є.