Росія переписує історію не лише для своїх громадян, але й намагається змінити ідентичність українців. Так, на тимчасово окупованих територіях України росіяни ввезли нові підручники з історії — продукт пропаганди путінського режиму. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів незалежний журналіст і політолог Костянтин Скоркін.
“Це промивання мізків, спроба змусити людей жити в рамках російської ідеології примусово. Крім того, що вони змушують своїх громадян жити в цьому світі, але тепер вони змушують і жителів окупованих територій теж приймати цю ідеологію”, — сказав він.
Згідно з його словами, російський підручник історії для старших класів є ідеологічним продуктом, у якому викладено основні пропагандистські меседжі.
Схожу ситуацію можна було спостерігати і за Радянського Союзу, каже політолог.
“Путін багато в чому прагне наслідувати радянських вождів. Це як за Сталіна був короткий курс ВКП (б) (“Короткий курс історії”, — ред.) — якась вершина ідеології сталінізму. То в путінізму з’являються свої вершини. Тому підручником це дійсно назвати складно”, — зазначив він.
За словами Скоркіна, росіяни, зокрема системою освіти, намагаються нав’язати підростаючому поколінню ідеологію “русского мира”.
“Якщо брати геноцид як описано в конвенціях ООН, то спроба примусової зміни ідентичності є однією з його ознак. Щодо жителів окупованих територій застосовується спроба “перепрошити” ідентичність, довести, що насправді вони завжди були російськими людьми, просто в якийсь момент потрапили під владу “штучної” України. А тепер нібито прийшла знову Росія і нібито просвітлює за допомогою, зокрема, таких підручників. Безумовно, ця практика націлена на те, щоб поміняти національну ідентичність, стерти те, що було, і спробувати вселити щось нове”, — акцентував Костянтин Скоркін.
Як повідомлялося, на окупованих територіях України Росія не лише нав’язує дітям антиукраїнські та антизахідні настрої, а й мілітаризує освіту. Створює “Юнармію”, дитячі військово-патріотичні табори, кадетські школи, проводить позаурочні заняття “Розмови про важливе”, змушує учнів дивитися патріотичні російські фільми.