Переговори з Росією на поточному етапі війни означатимуть капітуляцію України, яка вже 18 місяців бореться за свою свободу. Таку думку в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” висловив радник керівника офісу президента Михайло Подоляк. Також, за його словами, щоб домогтися деескалації, Україні потрібні не переговори, а зброя. І що швидше це станеться, то швидше закінчиться війна, і світ повернеться до сталого порядку, повідомляє FREEДОМ.
Як прихильники, так і противники початку мирних переговорів України з Росією в поточних умовах сподіваються на одне — припинення війни. Однак розраховувати на довгостроковий мир і стійку безпеку в Європі за умови укладення угоди з Москвою на її умовах навряд чи можна, кажуть експерти.
“Це було б фундаментальне порушення міжнародного права, і це могло б дати самій Росії та іншим реваншистським країнам враження, що Захід готовий погодитися ось на таке перемир’я, на таку угоду і що можна в майбутньому тим займатися, чим Росія займається останні дев’ять років, тобто зміною кордонів і потім входженням у якісь переговори й, зрештою, отриманням збільшення своєї території”, — пояснив аналітик Стокгольмського центру з вивчення Східної Європи Андреас Умланд.
Аналітик зазначає, питання про так званий “поганий мир” виникло на тлі заяв про затягування Росією війни проти України, ядерних погроз президента РФ Володимира Путіна, а також у не настільки швидких результатах українського контрнаступу.
“Ну, найбільший фактор це, і з цим, звісно, Москва грає, — це боязнь розширення війни в Третю світову, ядерну війну. І, звичайно, економічні інтереси, втома від війни та просто бажання закінчення війни. Коли такі угоди пропонують, адже йдеться не про власну територію, а про територію України, і начебто здається, все не так складно”, — висловив думку Умланд.
Аналітики зазначають, колективний Захід уже кілька разів робив подібну помилку, роблячи ставку на утихомирення російського агресора в Придністров’ї, Абхазії, Південній Осетії та на Донбасі. Щоразу Путін продавлював потрібне собі рішення погрозами ескалації, демонстрував нездатність домовлятися, а безкарність призводила до того, що загарбницькі апетити Росії тільки зростали.
“Мені здається, путінському режиму взагалі не можна довіряти. Путінський режим обдурить кілька разів і зробить по своєму, що вже Путін підтверджував своєю поведінкою. Якщо ви питаєте, чи можна довіряти саме Путіну, я вам скажу однозначно: ні, в жодному разі не можна довіряти Путіну, бо він підпише мирну угоду, яка обернеться всього лише перемир’ям, а не миром. А потім почне нову агресію. І тут у Путіна просто немає жодних інших варіантів. Для нього війна, агресія — це основа утримання влади”, — вважає російський опозиційний політик Дмитро Гудков.
На його думку, найкращим варіантом закінчення цієї війни буде нищівна військова поразка Росії.
“Ще один варіант — це номенклатурний переворот у Росії. Це коли еліти якимось способом прибирають Путіна. Це може статися, тому що дуже багато хто незадоволений тим, що відбувається. Плюс треба розуміти, що ось ця демонстративна страта Пригожина багатьох наводить на думку, що у Путіна, у нього “кукуха поїхала” остаточно. Путін стає небезпечним як мавпа з гранатою, тому що кожен уже на себе приміряв ось цей ось збитий літак”, — зауважив Гудков.
Припинення бойових дій, виведення російських військ з території України та покарання російських військових злочинців — такими бачить українська влада стартові умови для початку переговорів з Росією про мир.
“Я не знаю, про які домовленості десь говорять, про якийсь обмін чогось на наші території. У нас є один документ, у нас є формула миру, у нас є одне бажання — мир. Ми сформулювали, як ми його бачимо, готові до відкритої дискусії з колегами. Чим більше, тим краще для миру, щоб мир був на одному боці — на боці справедливого миру з повним відновленням територіальної цілісності України”, — наголосив президент України Володимир Зеленський.
Результат війни Росії проти України матиме надзвичайно великий вплив на світову архітектуру безпеки. Експерти зазначають, що саме перемога України, забезпечення її незалежності, територіальної цілісності та суверенітету зможе зміцнити систему безпеки, а також знизить ймовірність агресивних війн у майбутньому.
Читайте також: Прорив лінії оборони окупантів, ліквідація Пригожина та фіналізація війни: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком
Нагадаємо, Україна спільно з союзниками працює над створенням спеціального міжнародного трибуналу, який має притягнути до відповідальності за злочин агресії вище військово-політичне керівництво РФ.