Артилерія 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені князя Костянтина Острозького поблизу міста Бахмут Донецької області працює менш ніж за 3 км від позицій противника, під постійною загрозою з боку російських безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Бойові завдання українські гранатометники та мінометники виконують цілодобово, повідомляє FREEДOM.
Чергове бойове завдання — ліквідувати міномет противника. Його вистежила аеророзвідка. До цілі — близько 7 км. Після пострілу важливо замаскувати зброю і спуститися в укриття. Як каже військовослужбовець із позивним “Чиж”, іноді прилітає “відповідь”.
Улюблені цілі для українських артилеристів — ворожа піхота. Російських солдатів на позиції привозять на гусеничній техніці переважно вночі. Тому бойове завдання українські захисники можуть отримати будь-якої доби. Своєю чергою противник також активно працює ночами.
“Літає дуже багато їхніх БпЛА, коптери літають, зависали неодноразово. І бачили, і стріляли. Все небо вночі горить. Пролітали “мопеди” (іранські ударні дрони Shahed, — ред.). Їх чули, але не бачили”, — розповідає військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького із позивним “Дементор”.
На сусідніх позиціях Бахмутського плацдарму працюють гранатометники. До ворога — близько 3 км. Довго під маскуванням станковий протитанковий гранатомет (ЗПГ) тут не стоїть. У бійців завжди напоготові осколкові та кумулятивні гранати. Одні добре вражають цілі в радіусі понад 200 м, другі здатні пропалювати броню.
За словами бійців, у противника снарядів вистачає. Дії на цьому фланзі як з української, так і з російської сторони однаково активні. Свого ворога захисники добре вивчили.
“Ми знаємо, яка бригада, — це бригада, яка була в Бучі, яка зробила все те, що бачили. Можу порівняти її лише з “вагнерами”. Ці ПДВ (повітряно-десантні війська, — ред.), які зараз навпроти нас стоять, відрізняються тим, що у “Вагнера” був постійний наступальний потенціал, його було багато, зараз же противник активних штурмових дій не проводить, більше уваги приділяє будівництву оборони”, — коментує військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Андрій.
Українські оборонні позиції на Бахмутському напрямку прикривають досвідчені бійці. Наприклад, Дмитро на службі з 2014 року.
“У Бахмуті у 2015-му був, там багато чого вже не згадаєш, а те, що пам’ятаєш, не хочеться, важко згадувати”, — каже військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Дмитро.
Завершення війни для бійця — звільнення всіх українських територій.
“Вони повинні піти з нашої землі, ми цього досягнемо. Цей день колись настане”, — упевнений Дмитро.
Десятки бойових завдань на день виконують бійці 30-ї окремої штурмової бригади. На їхньому рахунку — уражена піхота противника та російська техніка. Окрім цього, захисники завжди прикривають першу лінію оборони української піхоти.
Читайте також: Досягнення є щодня: українські мінометники показали, як працюють по ворожих цілях на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)
Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом четверга, 17 серпня, на Бахмутському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії поблизу Богданівки та Білої Гори Донецької області. Завдав авіаційних ударів у районі Васюківки. Від артилерійських обстрілів РФ постраждали понад 20 населених пунктів.