Винищувачі F-16, передані Україні, не принесуть якихось радикальних змін у перебігу війни. Вони допоможуть українській протиповітряній обороні (ППО) і військам на передовій здійснювати прориви. Таку думку сьогодні, 3 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.
“У F-16 на першому етапі їхнього застосування не стоїть завдання — дії по наземних цілях. Я більш ніж у цьому впевнений, тому що це було б просто розкидання дорогоцінного матеріалу по другорядних всіляких цілях. Нам не вистачає дрона-винищувача, але дрони зараз повинні воювати проти дронів. Головне завдання F-16 на першому етапі — протиповітряна оборона. Боротьба з кількістю, що наростає, “Шахедів”. Росіяни оголошують, що вони створили новий завод, ми повинні отримати нові засоби для того, щоб цьому протидіяти. І ефективно антидронові функції ППО могли б виконувати винищувачі F-16. У них величезний запас снарядів, 550 снарядів на борту. Дешевий спосіб знищення дешевих безпілотників, а не дороговартісними ракетами”, — сказав він.
Також, на думку авіаексперта, F-16 повинні будуть працювати по російських ударних гелікоптерах і штурмовиках, які зараз намагаються кошмарити передову і зривають наступ української армії.
“Щойно ми прориваємося танками, прилітають ударні вертольоти і засипають наші танки градом протитанкових ракет. Ця ситуація має бути виключена. Вертольоти повинні або сидіти десь там на своїх аеродромах, або валятися у вигляді уламків. Тобто це — першорядні цілі для F-16. Також завданням для F-16 є знищувати ракетами радари”, — каже Романенко.
Авіаексперт зазначив, що F-16 компенсують прогалини в можливостях української армії, але повністю не розв’яжуть їх усі.
“Але так, що вони розчистять небо від російської авіації — це завдання на роки. І не цими моделями F-16, які ми отримаємо. Тут не варто зайві надії плекати. Це буде дуже серйозний компонент у наших Збройних силах — сучасні винищувачі, але це — не панацея”, — зауважив він.
Україні потрібно буде розвивати всі інші засоби впливу, зокрема виробляти власні ударні безпілотники, ракети, нарощувати точність контрбатарейної боротьби.
“Зараз наше завдання — знищувати дороговартісні російські озброєння. Ми повинні довести російську армію до рівня, коли вона воюватиме дрекольєм. Коли навіть автомат Калашникова буде для них занадто складним виробом”, — підсумував Валерій Романенко.
Читайте також: Цього місяця почнеться тренування українських пілотів на винищувачах F-16, — Зеленський
Нагадаємо, раніше Романенко розповів, що Україна за час війни, розв’язаної Росією, зробила потужний ривок у виробництві безпілотників. Усі дрони середнього рівня, як правило, мають радіус дії до 150-200 км.