Виробництво українських дронів отримало потужний ривок — подробиці від авіаексперта

Дрон. Фото: facebook.com/army.of.drones/

Україна за час війни, розв’язаної Росією, зробила потужний ривок у виробництві безпілотників. Усі дрони середнього рівня, як правило, мають радіус дії до 150-200 км. Про це сьогодні, 3 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації О. К. Антонова Валерій Романенко.

“За роки війни це виробництво отримало такий потужний ривок, що зараз… до війни я не міг цього уявляти. Зараз виділено величезні кошти, знято бюрократичні перепони, максимально прискорено прийняття на озброєння, створено структуру для швидких випробувань цих дронів на завадостійкість, до того ж на російському обладнанні”, — сказав він.

Так, за інформацією авіаексперта, коли російські війська стрімко втекли до Білорусі з території України, отримавши відсіч українських захисників, було отримано зразки практично всіх станцій радіоелектронної боротьби (РЕБ), до того ж не по одному екземпляру.

“І зараз на низці полігонів ми можемо прямо на російській апаратурі випробувати наші нові дрони на стійкість до радіопротидії”, — каже Романенко.

Він повідомив, що Україна налагодила випуск FPV-дронів.

“Маленьких дронів, це фактично викруткові технології з невеликими доповненнями. Це наймасовіший дрон, який потрібен навіть не кожному взводу, а кожному піхотному відділенню. Фактично у нас насичені війська розвідувальними дронами, які випускають понад 20 фірм. Величезна кількість зразків розвідувальних дронів, до того ж з електродвигунами, безшумними, здатними працювати в будь-який час дня і ночі, тобто 24 на 7 реально. У денних, нічних умовах. Цими дронами ми забезпечені”, — поінформував Романенко.

Авіаексперт зауважив, що проблемними були дрони — баражувальні боєприпаси.

“Іноді їх називають камікадзе, хоча дрони-камікадзе — типовий клас “Шахеди”, а дрони баражувальні боєприпаси — це типу російських “Ланцет” і “Купол”. Їх поки що недостатньо, але нові дрони, які у нас з’являються, заповнять саме цю нішу”, — уточнив він.

Виробництво FPV-дронів розподілено по всій території України.

“Такі дрони можна виробляти в будь-якій невеликій майстерні. Тому це не величезні заводи, які схильні до ударів крилатих або балістичних ракет, а виробництво, яке нарощується кількістю виробників. І тут не потрібні висококваліфіковані фахівці. Один-два наладчики потрібні, які завантажать програму в нього, зроблять перевірки, і ці дрони можуть масово постачатися у війська. Це витратний матеріал. І виробництво таких витратних матеріалів, як снаряди, патрони, і FPV-дрони у нас уже начебто налагоджено”, — резюмував Валерій Романенко.

Читайте також: Росія навмисно роздуває масштаби виробництва дронів, — військовий оглядач навів аргументи

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві оборони України представили 10-ту модель FPV-безпілотника, який офіційно надходить в експлуатацію до Збройних сил України. Також у Харкові було розроблено першу вітчизняну машину для підготовки ґрунту до розмінування, яка успішно пройшла сертифікацію. Україна нарощує своє озброєння, а також їй допомагають міжнародні партнери.

Прямий ефір