Масштаби репресій у Російській Федерації вражають уяву. Щодня в судах розглядають приблизно десяток політичних справ, повідомляє FREEДОМ.
На 60 тис. руб. (665 дол.) оштрафували 35-річного жителя Магадана через антивоєнні ролики в YouTube. У них звучало гасло “Слава Україні, героям слава”. Подібні ситуації нерідко стають приводом для переслідування в Росії. Наприклад, такі самі слова, розміщені на аватарі жителя Магадана Олександра Семисинова в Telegram, стали підставою для його арешту на 4 дні.
Кримінальну справу за “дискредитацію армії” відкрили проти красноярського активіста Олександра Капустіна. За інформацією слідства, він написав коментар під постом регіонального видання про загиблого мобілізованого. Капустін засудив російську військову агресію і Путіна, а також назвав героя публікації військовим злочинцем.
“Учора зателефонував слідчий, запросив у слідчий відділ. Про запобіжний захід поки нічого не говорили. Сказали, що спочатку проведуть обшук, потім відправлять на лінгвістичну експертизу”, — розповів красноярський активіст Олександр Капустін в інтерв’ю виданню “Автозак”.
Ще одному красноярцю закидають повторне написання антивоєнних коментарів у соцмережах. Висловлювання чоловіка, на думку слідства, “підривають гідність, авторитет і довіру” до російських військових.
Федеральна служба безпеки (ФСБ) відзвітувала про затримання жителя Пермського краю у справі про держзраду, який, за їхніми даними, переказував гроші Збройним силам України (ЗСУ). Під арешт чоловік потрапив ще навесні. У квітні до нього на роботу прийшли співробітники ФСБ і вилучили телефон. Через кілька днів він спробував полетіти до Стамбула (Туреччина), але був затриманий в аеропорту, а потім заарештований на 5 діб “за дрібне хуліганство”. Пізніше чоловіка знову затримали, але вже на 15 діб. Після чого його звинуватили в держзраді.
“Встановлено, що співробітник одного з російських комерційних банків здійснив грошовий переказ на розрахунковий рахунок кредитно-фінансової організації України з метою придбання для Збройних сил України безпілотних авіаційних систем, тепловізорів, інших спеціальних технічних засобів та амуніції”, — йдеться в повідомленні пресслужби ФСБ Росії.
Математик і політик Михайло Лобанов покинув Росію після того, як його звільнили з Московського державного університету (МДУ). 23 червня 2023 року Міністерство юстиції РФ оголосило математика “іноагентом”.
“У поточних умовах, коли мене позбавили права на професію, права викладати, і розуміючи, що наступним кроком буде кримінальна справа, ми з однодумцями ухвалили рішення, що я їду в тривале політичне відрядження”, — розповів російський політик в інтерв’ю телеканалу “Дождь”.
Волгоградця Радміра Тулешева заарештували на 10 діб. За версією суду, він намалював на паркані біло-синьо-білий прапор. Його визнали символікою екстремістської організації.
Справу Руслана Зініна, який 26 вересня 2022 року у військовому комісаріаті вистрілив у комісара, перекваліфікували. Тепер його звинувачують у скоєнні терористичного акту, у виготовленні та перевезенні зброї, повідомили в прокуратурі Іркутської області. Спочатку Зініна обвинувачували в посяганні на життя співробітника правоохоронних органів.
“Повістка прийшла молодшому братові, який тільки нещодавно повернувся з армії. Він військовий водій, як і я сам за професією, і знав напевно, що військові водії — це смертники, тому часу на роздуми я не витрачав. Мій протест сім’я рішуче відкинула, заявивши, що альтернативою є в’язниця, вони були залякані”, — написав у листі родичам Зінін.
Замоскворецький районний суд Москви відмовився знімати статус “іноагента” з проєкту “Адвокатська вулиця”. Приводом для внесення “Адвокатської вулиці” до реєстру стала співпраця з особами, раніше визнаними “іноагентами”.
“Це один із випадків переслідування журналістів за їхню професійну діяльність. Надання майданчика для професійних юридичних дискусій, на думку держави — привід для включення до реєстру “іноземних агентів”, — розповів у коментарі виданню “Первый отдел” Максим Оленичев.
Лідера руху за незалежність Чувашії Михайла Орєшнікова внесли до списку терористів і екстремістів, проти нього порушили нову кримінальну справу.
Справу антивоєнного активіста Олексія Рожкова відправили на дослідування. Це може призвести до перекваліфікації статті на “терористичну” за підпал військкомату в передмісті Єкатеринбурга в березні 2022 року. За новою статтею йому загрожує від 10 до 20 років позбавлення волі.
Читайте також: Путін веде Росію до неосталінізму — в країні воскрешають культ диктатора і переймають його практики (ВІДЕО)