Росія може влаштувати теракт на ЗАЕС, щоб залякати світ наслідками війни й політично вплинути на контрнаступ України, — Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що Росія може вдатися до терористичного акту на окупованій нею Запорізькій атомній електростанції (АЕС), щоб налякати світ можливими наслідками своєї агресії проти України та створити політичний вплив на контрнаступальні дії української армії. Про це глава держави заявив сьогодні, 1 липня, під час зустрічі з представниками засобів масової інформації (ЗМІ) після переговорів із прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Києві, повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу президента.

“Ми давно говоримо, що є серйозна загроза. Тому що Росія технічно готова для того, щоб спровокувати локальний вибух на станції, який може призвести до викиду небезпечних речовин у повітря. Ми це дуже чітко комунікуємо. Ми все це обговорюємо з партнерами, щоб усі розуміли, для чого Росія це робить, і тиснули на РФ політично, щоб вони навіть не думали про таке”, — наголосив Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів.

За словами президента, російські окупанти вдаються до терористичних дій через те, що їхня армія впродовж року демонструє слабкість на полі бою. Тож терактами на кшталт підриву греблі Каховської гідроелектростанції (ГЕС) або можливим локальним терактом на ЗАЕС росіяни намагаються зупинити сили оборони України.

Крім того, Зеленський переконаний, що цим РФ хоче показати, що її агресивна війна проти України небезпечна для світу.

“Щоб люди боялися цього. Щоб потім ті чи інші партнери, особливо ті, що є скептиками, почали політично зупиняти Україну, наші контрнаступальні дії”, — пояснив він.

Глава держави наголосив, що Україна вже тривалий час говорить про те, що Запорізька АЕС має бути повернута під повний контроль української влади. І також дуже важливо, щоб у момент переходу контролю над станцією до України все перевірили незалежні фахівці. На думку президента, свою роль у цьому має відіграти МАГАТЕ, яка є посередником і може залучати інші держави.

“Тому що може бути дистанційне мінування. Щоб потім сказати, що під контролем окупантів усе було гаразд, а зараз ось є викид. Це дуже важливий момент”, — зауважив Зеленський.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо перспектив отримання Україною літаків F-16, президент нагадав, що було досягнуто домовленостей про створення коаліції країн, які готові розпочати відповідні тренування для українських пілотів. Зараз Україна очікує на графік цих тренувальних місій, наголосив глава держави.

“Ми домовилися, дотиснули, що в нас є коаліція країн, які готові розпочати тренування для українських пілотів. Графіка тренувальних місій немає. Я вважаю, що деякі партнери з цим затягують. Для чого вони це роблять, мені невідомо”, — сказав Зеленський.

Читайте також: Підтримка України на шляху до ЄС і НАТО та новий пакет допомоги: Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Іспанії Санчесом (ВІДЕО)

Прямий ефір