Заколот творця приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина та посилення репресій на території Російської Федерації свідчать про ослаблення держави. Але громадянське суспільство РФ не буде влаштовувати бунти та протести, оскільки абсолютно не має права голосу. У Росії має право голосу тільки ті, хто володіє силовим елементом. Таку думку сьогодні, 24 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський адвокат Микола Полозов.
“Громадянське суспільство в Росії робить рівно стільки, скільки місця йому залишає держава. А держава його дуже сильно придушила. Це громадянське суспільство роз’єднане на окремих активістів. І цілком очевидно, що і заколот Пригожина, і посилення репресій свідчать про ослаблення держави. І у зв’язку з цим можна очікувати, що Путін і його найближчі соратники будуть використовувати звичний для себе інструмент репресій для того, щоб намагатися утримувати владу. Пригожина вони бояться, але простих росіян їм боятися нічого. Для цього в них є гвардійці, поліціянти, судові органи, які працюють як налагоджений механізм. Тому я думаю, що репресії всередині країни будуть тільки посилюватися”, — розповів він.
У РФ можуть початися процеси об’єднання народів, яке може спричинити нові заколоти. Але тільки в разі появи певного лідера, що володіє військовим потенціалом.
“Росія втрачає свою монополію на насильство й управління. І ті інтеграційні процеси, які неминуче присутні в Росії, зокрема ті, що стосуються Кавказького і Північнокавказького регіонів, будуть тільки посилюватися. Не варто скидати з рахунків Кадирова, який має також власну армію. І за великим рахунком, у якийсь критичний момент ніщо не заважає йому також здійснити подібний демарш. Тому, звичайно ж, те, що відбувається зараз, воно вплине і на ті процеси, які відбуватимуться в Росії надалі”, — сказав Полозов.
Кадрові перестановки, які можуть відбутися після заколоту Пригожина, не призведуть до глобальних змін у Міністерстві оборони РФ.
“Кремль може провести кадрові перестановки, але корупційна система Міністерства оборони, навколо якої годуються сотні генералів, вона нікуди не дінеться. Заміна Шойгу на умовного Олексія Дюміна [губернатора Тульської області РФ] жодним чином позитивно не позначиться на боєздатності російської армії в умовах російсько-української війни”, — сказав експерт.
Росіяни ж просто спостерігають за тим, що відбувається, і не збираються брати участь у тих чи інших подіях, вважає Полозов.
“Для населення Росії вся ця історія більше кінематографічна. Це те, що показують по телевізору, що є у зведеннях новин. У Росії населення не має власної суб’єктності, не має власного голосу. І Пригожин показує, що суб’єктність у Росії набувається в нинішній ситуації тільки силою. Суб’єктність є у держави, у путінського режиму й у Пригожина, який володіє необхідною кількістю багнетів і техніки”, — констатував він.
Читайте також: Росія змінилася після цих подій — вони показали, що путінський режим може боятися, — Полозов про заколот Пригожина
Нагадаємо, Пригожин повідомив за допомогою своєї пресслужби, що розгортає колону військової техніки, яка йшла на Москву (Росія). Сталося це після телефонної розмови Пригожина і самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Читайте також: Путін винен у заколоті Пригожина, це він розкрутив цей фільм, — Гудков