Україна перебуває на порозі двох визначальних для її майбутнього подій — українського саміту миру та саміту НАТО у Вільнюсі. Про це сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Ми на порозі зараз щонайменше двох надзвичайно важливих і навіть, сказав би, історичних подій на міжнародній арені. Це, насамперед, український саміт миру, де обговорюватимуть формулу Зеленського, як її називають… І потім саміт НАТО у Вільнюсі. Але те, що ми хочемо від цього саміту, давно вже, в принципі, відомо, і артикульовано військово-політичним керівництвом України. Це військові гарантії і політичне рішення щодо вступу до НАТО”, — сказав Буряченко.
Він наголосив, що Україна протягом 2-3 місяців буде перебувати на сторінках світових видань.
“Тому, звичайно ж, це потрібно використовувати і просувати український порядок денний, і доносити до тих суб’єктів у світі, хто ще не зрозумів, хто така Росія — терористи, спонсор тероризму, і що підігравати й казати, що це десь далеко і їх не зачепить, уже буде дедалі важче і важче”, — сказав експерт.
Він наголосив, що ефект від підриву ГЕС можна порівняти з ядерним вибухом, зокрема через колосальні збитки. Наслідки теракту на Каховській ГЕС виходять уже за межі України та загрожують екологічній катастрофі всього Чорноморського регіону. Крім того, підрив росіянами ГЕС несе ризик для продовольчої безпеки низки країн, які отримували зернові з України.
“Тобто ось ці терористичні акти РФ уже впливають, у принципі, на весь світ. Тому аспектів два. У нас є стратегічна мета на приєднання до формули миру хоча б за тими пунктами, які близькі тій чи іншій країні — це раз. І це вже буде здійснення глобальної підтримки на міжнародному рівні. Але тактична мета, звісно ж, — поширення інформації будь-якими можливими шляхами комунікації, щоб люди побачили ту шкоду, ось те зло, яке Росія вже понад рік несе на українській землі. Звичайно ж, ми повинні звернути особливу увагу на збільшення санкцій”, — сказав Буряченко.
Він додав, що насамперед, має йтися про санкції проти “Росатому”, оскільки зараз через дії РФ є великі ризики для Запорізької атомної електростанції. Крім того, важливими є вторинні санкції, які не дають змоги обходити раніше введені обмеження.
Читайте також: 4-та стаття НАТО і не тільки: що можуть запропонувати Україні союзники на Вільнюському саміті (ВІДЕО)
Нагадаємо, у вівторок, 6 червня, російські окупаційні війська підірвали дамбу Каховської ГЕС, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області.
Україна збирає докази щодо причетності російських військ до підриву Каховської ГЕС. Усі матеріали — фотографії, відеодокази, свідчення очевидців — будуть направлені до Міжнародного кримінального суду.