Китайська військова техніка постачається в десятки країн світу, які є партнерами Росії або симпатизують їй. Це держави Африки, Південно-Східної Азії та Латинської Америки. Є ймовірність того, що РФ отримала китайську військову техніку шляхом реекспорту або використовувала фірми-посередники. Таку думку сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
За його словами, навіть якби були неофіційні домовленості між Китаєм і Росією про постачання військової техніки, то вона все одно йшла б через треті країни.
“Кадиров хоче на випередження притягнути Китай у союзники, хоча Китай у будь-який спосіб офіційно від цього відбивається. Якщо Сі Цзіньпін записав спільну з Путіним заяву, що Китай і Росія не формують військово-політичний блок, а Кадиров демонструє броньовані машини — це явний удар”, — прокоментував Маломуж відео з китайською військовою технікою, яке опублікував глава Чечні Рамзан Кадиров.
Зазначимо, що Кадиров продемонстрував китайські бронеавтомобілі виробництва Shaanxi Baoji Special Vehicles Manufacturing, які, за його словами, надійшли на озброєння батальйону “Ахмат”.
“Найімовірніше, Китай зараз скаже, що стосунку до поставок техніки у РФ не має. Це китайська продукція, яку перепродують через треті країни. Але є чітка настанова за лінією військово-технічного співробітництва: країна, що продає, чітко вимагає саме адреси одержувача і продає техніку без права передачі. Тому тут уже мінімум або посередник пішов на порушення, або країна, яка отримала від Китаю, або Китай сам провів темні операції”, — вважає колишній розвідник.
Маломуж додав, що Україна повинна активізувати оперативні контакти і дипломатичний тиск на Китай.
Читайте також: Найімовірніше, Китай скорочуватиме участь Росії у своїх проєктах, — оцінка експерта
Нагадаємо, Китай виходить з усіх угод, у яких є слово “Росія”.