У деяких регіонах Росії переповнені СІЗО — режим переслідує за антивоєнну позицію

У Москві. Фото: ukrinform.ua

Кремлівський режим продовжує репресії проти громадян, які не підтримують його політику і виступають проти війни в Україні. Слідчі ізолятори в деяких регіонах Росії переповнені. Підозрюваних часто саджають у СІЗО без вагомих причин. Голова комісії Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала підтримати російських правозахисників і громадських активістів як усередині Росії, так і за кордоном, інформує FREEДОМ.

Олег Борисенко брав участь у бойових діях на території Чечні та Сирії. У Тамбові він багато років керував військово-патріотичним клубом “Русский”. Зараз проти нього відкрили справу за дискредитацію збройних сил Росії через два відеоролики. У першому він закликав своїх колишніх вихованців клубу не йти воювати проти України. 

“Чого ви хочете домогтися? Скільки триватиме і заради чого все це триває? Невже незрозуміло, що все, що ви зараз робите, це наповнюєте землю України до нас, до російських людей, ненавистю, такою, яку не відчували, напевно, вони до німців під час війни, скільки тисяч людей, нас мільйонів, ненавидять”, — сказав Борисенко у своєму зверненні. 

У другому відео він звернувся до губернатора Тамбовської області та запропонував йому з’їздити на Полинковське кладовище подивитися на могили загиблих в Україні солдатів. Зараз Борисенко перебуває в тамбовському СІЗО, його заарештували на два місяці.

8 червня в Головінському районному суді Москви розпочався суд над Олегом Орловим — ученим, правозахисником і одним із засновників “Меморіалу”. За антивоєнні пікети і висловлювання Орлова вже кілька разів штрафували, а тепер звинувачують у повторній “дискредитації” армії Росії через публікацію у Facebook статті “Вони хотіли фашизму, вони його отримали”, у якій Орлов засуджує російську агресію.

“Покарання може становити до трьох років позбавлення волі, справа полягає в тому, що та стаття за якою його судять, не відповідає навіть конституції Російської Федерації — стаття 29, яка передбачає свободу слова. Таким чином Орлов притягується до відповідальності всього-на-всього за свою антивоєнну позицію”, — прокоментував адвокат Дмитро Захватов.

Голова комісії Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала членів організації підтримати російських правозахисників та активістів. Суд над Олегом Орловим вона назвала “пародією на правосуддя”.

“Ті путінські силовики, путінські судді, прокурори, поліцейські, які переслідують учасників громадянського суспільства Російської Федерації за те, що ті, реалізують своє право на свободу зібрань або свободу вираження поглядів, повинні щонайменше потрапляти в санкційні списки Європейського Союзу. Відбуватися це повинно автоматично і законодавство санкційне вже встановлено в Європейському Союзі, і діє”, — зазначив адвокат Захватов. 

У багатьох регіонах Росії слідчі ізолятори, в яких утримуються жінки, переповнені. За словами російського уповноваженого з прав людини Тетяни Москалькової, обвинувачених часто саджають без вагомих причин. А правозахисники підкреслюють, що умови утримання в російських в’язницях — нелюдські.

“Ухвалюють ці жахливі закони “про фейки”, “про дискредитацію” російської армії — додалася кількість ув’язнених людей, які займалися антивоєнною діяльністю. І, власне кажучи, у них дуже погані умови утримання, зокрема часто цим активістам роблять тортурні умови утримання”, — зазначила російська правозахисниця Євгенія Чирикова. 

Загалом у російських СІЗО утримують 110 тис. людей. Серед них жінок — 10 тис., а дітей — 700.

Читайте також: Сила, штрафи і мобілізація “на забій”: як у РФ борються з незгодними з режимом (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у 2022 році в Російській Федерації тільки за статтею “про дискредитацію армії” оштрафували понад 4 тис. осіб. У Росії судять за розмови в магазині, спів пісень і постановку вистав.

Прямий ефір