Саміт Європейської політичної спільноти в Молдові став великим знаком уваги для країн, які хочуть приєднатися до ЄС, зокрема і для України. Таку думку сьогодні, 1 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
Він зазначив, що завдяки цьому саміту в обговоренні загальноєвропейських справ беруть участь і ті країни, які з тих чи інших причин не входять до складу Європейського Союзу, але є частиною Європи і географічно, і політично. Цей формат дає змогу активніше працювати з тими країнами, які хочуть вступити до Євросоюзу, — у такому випадку йдеться про Україну та Молдову.
“Участь нашого президента — неважливо, чи це саміт Європи, чи “Велика сімка”, чи Ліга арабських держав, — скрізь це подія, тому що проблеми України, українське питання, протистояння України російській агресії — це ключове питання міжнародної безпеки. Тому наш президент, звичайно ж, завжди є одним із головних ньюсмейкерів. І якщо він бере участь у якомусь саміті, у якійсь зустрічі, то це одразу ж створює підвищену інформаційну та політичну увагу”, — сказав Фесенко.
Він зазначив, що цьогорічний Саміт Європейської політичної спільноти — це “великий знак уваги до країн, які хочуть стати членами Європейського Союзу”. Політолог звернув увагу, що на заході розглядатимуть питання не тільки євроінтеграції України та Молдови, але й питання безпеки на пострадянському просторі, у Східній Європі та в Європі загалом.
“Ось саме це, власне, і зумовлює провідну роль України в цьому саміті. Не ми формально є організаторами — Молдова, але цей саміт стосується того, що в Європі бачать і Молдову, і Україну частиною об’єднаної Європи”, — наголосив Фесенко.
Читайте також: “Усе – для захисту майбутнього України”: Зеленський прибув на саміт у Молдові (ВІДЕО)
Нагадаємо, 1 червня у Молдові розпочався другий саміт Європейської політичної спільноти, на якому зустрічаються лідери 50 країн-членів ЄС та інших держав. Захід проводять у “замку Мімі” у селі Бульбоака.
На саміті обговорюватимуть спільні зусилля заради миру в контексті війни в Україні та пов’язані із нею кризи, захист демократії, зміцнення енергетичної безпеки та стійкість європейських держав.