Снайпери ведуть спостереження і вдень, і вночі. Часто стають мішенню противника. Прикривають роботу піхоти та вражають цілі на відстані до півтора кілометра. Вони можуть працювати поодинці, допомагати розвідці або виконувати бойові завдання в групі під прикриттям. На бойових позиціях засекречених бійців побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Раніше телеканал мав змогу підготувати матеріал про те, як ці засекречені бійці відточують свою майстерність на полігонах, а сьогодні має змогу побувати на вогневих позиціях на одному з найгарячіших напрямків Донецької області — Вугледарському. Побачити всю специфіку їхньої роботи та показати те, як снайпери працюють у групах.
Через сильні проливні дощі дороги, що ведуть до позицій, стали майже непрохідними. Частину шляху знімальна група долала на бойових машинах. Потім взяли все необхідне і продовжили рух пішки.
Ближче до позицій снайпери від розмов переходять до жестів. Пересуваючись у колоні, бійці дотримуються дистанції між учасниками групи 15-20 метрів. Це може вберегти життя від можливих обстрілів.
“Якщо буде все-таки обстріл, буде влучання, щоб усіх за один раз не поклало цим влучанням. Наприклад, якщо це ВОГ, то в нього дистанція розльоту уламків невелика, близько 7 м. Тому, якщо ми перебуваємо на дистанції вдвічі далі одне від одного, то один ВОГ може поранити тільки одного”, — пояснив військовослужбовець ЗСУ з позивним “Барон”.
Найчастіше група складається з шести осіб. Очолюють колону більш досвідчені бійці. Снайпер іде в центрі групи, замикає кулеметник. Він прикриває групу зі свого флангу. На вогневих позиціях відділення розсипається по секторах. Підготовка до виконання бойового завдання займає не більше ніж сім хвилин.
“Загалом завдання в нас… ну, є час, щоб спокійно виставитися, спокійно поміряти погоду, спокійно замаскуватися і працювати”, — сказав воїн.
Засекречені бійці виходять на позиції і вдень, і вночі. Велике значення в їхній роботі відіграють погодні умови.
“У туман, наприклад, просто неможливо працювати, або можна працювати на дуже обмежених дистанціях. Так само і дощ обмежує видимість, наприклад, у тепловізійний приціл уже буде видно набагато гірше”, — каже військовослужбовець ЗСУ з позивним “Гопак”.
За словами стрільців, головне в їхній роботі — спокій і терпіння, вміння концентруватися і не панікувати.
Бійці бойової групи, які прикривають роботу снайпера, без діла не залишаються. Вони маскують позиції, а в разі поранення стрільця можуть надати першу медичну допомогу. Крім того, кожен із них володіє навичками стрільби зі снайперської гвинтівки, і за потреби може завершити виконання бойового завдання.
“Ще одне важливе завдання прикриття — потрібно вивести снайпера в разі зіткнення з противником у ближньому бою або під час штурму. Тобто виводиться снайпер цілим і неушкодженим на іншу позицію, на відстань, яка дасть йому змогу знову працювати по противнику. Усе це ми йому забезпечуємо”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Трассер”.
Робота таких груп прикриває українську піхоту і знищує піхоту противника. Снайпери несуть службу поблизу лінії фронту. Виконання їхнього бойового завдання може тривати кілька годин, а іноді й днів.
Читайте також: Українські захисники відпрацьовують навички ближнього бою — репортаж із полігону на Донеччині (ВІДЕО)
Нагадаємо, воїни ремонтної роти працюють не в окопах на передовій, але роблять усе, щоб їхні побратими могли ефективно вести бойові дії. Вони займаються відновленням зброї й техніки, пошкоджених унаслідок бойових дій. Про тонкощі та особливості роботи ремроти дізнавалася кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.