У другому турі президентських виборів у Туреччині сьогодні, 28 травня, зустрічаються чинний глава держави Реджеп Таїп Ердоган і опозиційний політик Кемаль Киличдароглу. У першому турі, 2 тижні тому, жоден із кандидатів не зміг здобути необхідну для перемоги абсолютну більшість голосів. Це свідчить про те, що Туреччина, як і раніше, розділена. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов.
“Країна розділена. Ми це бачили, наприклад, ще 2017 року, коли у Туреччині відбувався референдум про поправки до Конституції. Ердогану та його прихильникам вдалося продавити поправки, але перевага була зовсім незначна: приблизно 51% проти 49%. Результати першого туру показали, що Туреччина, як і раніше, розділена, і це дуже небезпечна ситуація. Хтось передбачає навіть громадянське протистояння, майже громадянську війну”, — коментує гість ефіру, додаючи, що він не став би настільки драматизувати ситуацію.
За словами експерта, після першого туру перевага, насамперед психологічна, — на боці чинного президента: він все ж набрав більше голосів, крім того, на парламентських виборах перемогла його коаліція, а отже парламент знову буде за прихильниками Ердогана.
Водночас, за оцінкою Сулейманова, Кемалю Киличдароглу напередодні другого туру “трохи вдалося перехопити ініціативу”.
“Ті рейтинги, які ми отримуємо, вказують на те, що з невеликою перевагою він уже випереджає Ердогана. Але це хвороблива тема для Туреччини, я маю на увазі соцопитування, тому що перед першим туром більшість опитувань передбачали перемогу Киличдароглу, а він зрештою програв”, — коментує сходознавець.
Руслан Сулейманов наголосив, що все вирішиться під час другого туру та процитував колишнього президента та прем’єра Туреччини Сулеймана Деміреля, який казав, що 24 години — це дуже багато для турецької політики.
Читайте також: Ердоган чи Киличдароглу: результати виборів у Туреччині в огляді експертів
Нагадаємо, Вища виборча рада Туреччини 15 травня оголосила результати президентських і парламентських виборів. За чинного главу держави Реджепа Таїпа Ердогана віддали голоси 49,51% виборців, а його опонент Кемаль Киличдароглу набрав трохи менше — 44,88% голосів.
Читайте також: Туреччина напередодні другого туру президентських виборів: як готується країна (ВІДЕО)