Україна почала обігравати Росію не тільки на полі бою, а й на дипломатичному фронті. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Істерика [в Кремлі з приводу саміту G7] показує внутрішню неврівноваженість, внутрішню проблематику стану російської влади і суспільства. Вони ж стикаються з дедалі більшою ізоляцією Росії. Достатньо подивитися, скільки країн на Генеральній Асамблеї ООН голосують разом із Росією за ті чи інші резолюції — максимум 5-7 країн. Навіть багато країн, які підтримують відносини з Росією, торгують або мають з нею офіційні партнерські відносини, як, наприклад, Китай, не голосують разом із Росією. Навіть Іран, який постачає сумнозвісні “Шахеди”, у більшості випадків не голосує разом із Росією”, — сказав він.
Політолог уточнив, що відносини Росії з Китаєм уже просто перетворилися на відверту васальну залежність. Це визнав президент Франції Еммануель Макрон.
“Навіть якщо почитати лояльні Кремлю російські Telegram-канали, це просто навіть смішно. Вони самі кажуть, що єдина надія тільки на Китай, тільки Китай нас врятує, тільки Китай нам допоможе. Надії на власну країну вже немає”, — каже Фесенко.
Він зазначив, що звісно ж, у Кремлі істерично реагують на саміт “Великої сімки”, бо на ньому були присутні, зокрема, країни, які активно торгують і взаємодіють із Росією. Наприклад, Індія.
“Але Індія засуджує війну Росії проти України і прем’єр-міністр Індії на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським розповів, як він дізнався, які жахи творилися в Україні після російського нападу. Важливий цей діалог, що Росії не подобається. Те, що Зеленський починає грати на тому полі, де Росія нібито домінувала, а тут Україна вторгається навіть сюди. Я б сказав, дипломатичний контрнаступ Зеленського почався. Візит до Саудівської Аравії, участь у саміті Ліги арабських держав, зустріч із представниками Глобального півдня на саміті “Великої сімки”. Це і зумовлює таку істерику з боку Кремля, тому що йдеться про подальше послаблення їхніх позицій і про те, що Україна починає обігравати Росію не тільки на полі бою”, — резюмував Володимир Фесенко.
Читайте також: Посилення підтримки України та зустрічі з лідерами азійських країн — підсумки візиту Зеленського на саміт G7 в огляді експертів
Нагадаємо, на думку доктора політичних наук Ігоря Петренка, присутність президента України Володимира Зеленського на саміті G7 (“Великої сімки”) — дуже гарна перспектива до того, що Україну розглядають як повноправного стратегічного партнера щодо розв’язання і геополітичних питань після закінчення війни.