Велика Британія займає не просто проактивну позицію в наданні допомоги Україні, а лідерську позицію з багатьох питань. Також позиція Великої Британії — мирне співіснування та економічний розвиток. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор політичних наук Ігор Петренко.
“Саме Джонсон був першим світовим лідером, який відвідав Київ ще в той час, коли питання безпеки не було настільки вирішене, як зараз. Після цього вже почалися візити інших країн. Безумовно, також Британія посідає лідерську позицію з фінансової та військової допомоги, найголовніше, з адвокації. Часто Британія якраз дуже допомагає нашим союзникам із різних країн ухвалювати ті проукраїнські саме рішення. Якщо говорити про питання поділу тощо, то єдину країну, яку Британія не проти розділити, це Російська Федерація. І в цьому, можливо, їхній інтерес”, — сказав він.
Петренко наголосив, що щодо головного інтересу Британії не варто шукати якісь підкилимні ігри тощо, оскільки у країни є стратегічна концепція розвитку, у якій сказано, вони хочуть повернути свої лідерські позиції, особливо після виходу з Європейського Союзу.
“Тепер вони не потребують узгодження багатьох питань з іншими країнами, з Францією, з Німеччиною, коли у них були дебати з різних питань. Вони бачать зараз повернення саме лідерських позицій, і для цього їм потрібні точки опори. А в Європейському Союзі, попри те, що вони мають досить нормальні стосунки з Німеччиною, Францією, але все ж таки вони розглядають Німеччину, Францію як конкурентів за своїм впливом на Європейський Союз. Попри те, що Британія не входить до ЄС, вона хоче впливати на Європейський Союз. Точкою опори для неї будуть східно-європейські країни. Насамперед, це Польща та Україна”, — пояснив політолог.
За його словами, Британія бачить якраз Україну і Польщу як двох лідерів східно-європейського союзу, які займатимуть дуже проактивну позицію і допомагатимуть Британії реалізовувати вже її інтереси.
“Наступне коло, на кого хочуть спиратися британці, це тюркський такий пояс, тюркські народи. Це Казахстан, це Туреччина, де вони теж активно просувають свій інтерес, якраз у питанні, знову ж таки, повернення лідерських позицій з багатьох питань і в різних регіонах. Тому позиція Британії мені цілком зрозуміла”, — висловив думку Петренко.
Плюс, уточнив політолог, Британія стоїть на позиціях демократизму, демократичного розвитку, мирного співіснування. І, безумовно, в цю концепцію не входить Російська Федерація, яка є агресором.
“Плюс не забуваймо, що Російська Федерація проводила спецоперації на території Британії з використанням токсичних речовин, “Новачка” тощо. Тому тут усе зрозуміло і ясно. А ось візит президента Зеленського до Лондона був дуже важливий якраз тим, що було оголошено про створення винищувальної коаліції для України, де знову ж таки Британія буде відігравати одну з ключових ролей поряд із Нідерландами, Бельгією та, звісно, зі США. Про це ми дізналися вже трохи пізніше, якраз після засідання G7″, — резюмував Ігор Петренко.
Читайте також: Світ чує нашу позицію, — звернення президента Зеленського у 452-й день війни
Нагадаємо, Європа, Близький Схід, а потім Японія — такою є географія закордонних візитів президента України Володимира Зеленського цього тижня 15-21 травня. Глава української держави взяв участь у саміті Ліги арабських країн, а також у саміті країн G7, який відбувся в Хіросімі. Ключовими питаннями стали військова допомога та гуманітарна підтримка — все, щоб домогтися миру і безпеки на континенті.