Справа Ройзмана та обшуки “друзів” Пономарьова: у Росії триває переслідування опозиціонерів

Ілля Пономарьов. Фото: telegraf.com.ua

У кримінальній справі про так звану “повторну дискредитацію” армії засудили колишнього мера Єкатеринбурга Євгена Ройзмана. За вироком суду він зобов’язаний сплатити 260 тисяч рублів штрафу. Напередодні стало відомо про чергову хвилю обшуків у кількох регіонах федерації. Тих, до кого прийшли силовики, підозрюють у зв’язках із російським опозиційним політиком, колишнім депутатом Держдуми Іллею Пономарьовим, інформує FREEДОМ.

Ройзмана тричі притягували до адміністративної відповідальності за статтею про так звану дискредитацію російської армії — за антивоєнні висловлювання. Кримінальну справу порушили у серпні минулого року — за ролик у YouTube. Там, за версією звинувачення, Ройзман дискредитував російську армію тим, що назвав війну проти України війною, а символ Z — зигою.

“Судять його за так звану “дискредитацію армії”, це знаменитий закон про фейки. При цьому безпосередньо фабула його кримінальної справи полягає в тому, що він у якомусь ефірі якось не кошерно відповів на запитання з погляду російського закону”, — розповідає Пономарьов.

17 травня відбулося третє засідання у справі Ройзмана. Його адвокат попросив долучити до справи характеристики, які дали Ройзману відомі люди. У тому числі, і Алла Пугачова.

“Ви маєте ухвалити важке рішення — не побоятися виправдати Ройзмана Євгена Вадимовича і залишити його на волі. Сьогоднішній день наочно показує, яких людей треба підтримувати, щоб не перетворитися на сіру безсловесну людську масу, яка втрачає патріотичні орієнтири. Майбутнє нашої Батьківщини за такими людьми, як Ройзман Є. В., інтересами громадян, які живуть не тільки своїм регіоном, а й інтересами громадян усієї країни”, — написала Алла Пугачова, російська співачка, у зверненні до суду.

Суддя повернув документ адвокату Ройзмана та сказав, що звернення Пугачової є непроцесуальним і не досліджується. На засіданні Ройзман виступив з останнім словом і подякував за підтримку письменникам, музикантам та вченим.

“Я прожив хороше життя і ні про що не шкодую, і нічого не боюся. Ніхто не може відібрати в мене право говорити те, що я думаю. Дякую”, — сказав Ройзман.

Суд призначив Євгену Ройзману штраф 260 тисяч рублів. Політик припустив, що штраф, а не позбавлення волі, прокуратура запросила тому, що розуміють, що він ні в чому не винен.

“Всякі бувають речі, всякі бувають чудеса, але, звичайно, те, що запросили, це говорить про те, що всі розуміють, що я ні в чому не винен і нічого не можуть зробити”, — зазначив Ройзман.

Також стало відомо, що в п’яти регіонах федерації проходять обшуки у тих, кого влада підозрює у зв’язках із колишнім депутатом Держдуми Іллею Пономарьовим. Політик живе в Україні та відкрито виступає за повалення режиму Путіна. Силовики зламали двері у квартирі доцента МДУ Михайла Лобанова. При цьому сам Лобанов і Пономарьов стверджують, що навіть не були знайомі.

“Зі мною він насправді не пов’язаний ніяк, слідчі кажуть, що він проходить у моїй справі свідком. Ось що він може свідчити незрозуміло нікому, ні йому, ні мені, власне. Він про це публічно говорив, я про це публічно говорю — ми не знайомі. Ми ніколи в житті не спілкувалися, ніколи не бачилися, ми не маємо жодних спільних справ”, — зазначив Пономарьов.

За словами Пономарьова, завданням усіх цих обшуків є залякати людей, які можуть у червні поїхати на черговий опозиційний “З’їзд народних депутатів”.

“З’їзд народних депутатів” — це тіньовий парламент, який має стати повноцінним російським парламентом, законодавчою владою під час перехідного періоду, зараз він займається тим, що готують всю правову базу для ось цього самого перехідного періоду, ключові закони, які необхідні для того, щоб встановити мир, перейти від стану диктатури до стадії демократії. Тому з’їзд звичайно є прямим викликом російській діючій владі, він складається з депутатів, які були реальними депутатами”, — каже Пономарьов.

Обшуки пройшли також у муніципальних політиків Галини Фільченко та Нодарі Хананашвілі, головного редактора петербурзького видання “Ладога” Олександра Калініна та політика з Петербурга Сергія Гуляєва. Їх усіх називають соратниками Іллі Пономарьова та учасниками “З’їзду народних депутатів”.

Читайте також: “Іноагенти”, держзрадники та екстремісти: у РФ триває активна війна проти тих, хто не підтримує режим (ВІДЕО)

Прямий ефір