Російське танкобудування перебуває в глухому куті — деталі від Коваленка

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Російські підприємства військово-промислового комплексу при модернізації радянських танків у низці випадків отримали ще гірші їхні варіанти. Про це сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

На думку експерта, вдалим варіантом глибокої модернізації танків старого зразка в РФ міг стати Т-80 “Бурлак”.

“Але в єдиному екземплярі цей експериментальний варіант глибокої модернізації так і спочив у бозі. Чому? Тому що там реалізація комплексу активного захисту була проблематичною і багато інших моментів. Але загалом, якби в нього вкладали ті самі кошти, які були вкладені, наприклад, у Т-14 “Армата”, то, безумовно, це був би досить-таки непоганий варіант глибокої модернізації радянського танка”, — сказав Коваленко.

Він зазначив, що в низці випадків модернізація призводила до гірших результатів.

“Навіть якщо згадати серійні Т-90 М “Прорив”, ми назвемо так, — це збочений гомункул Т-72Б. Це глибока модернізація Т-72Б, яка в себе ввібрала всі негативні сторони Т-72, і замість того, щоб їх якось виправити або поліпшити, вони тільки їх збільшили. Зокрема, вони збільшили кількість вразливих зон на башті танка. Вони абсолютно не виправили проблему з МТВ, у них, як і раніше, доволі повільний задній хід — 4 кілометри на годину, не більше, за умов, що цей танк у разі ведення вогню має дуже швидко залишати свою позицію, і нерідко заднім ходом, а для цього йому доводиться розвертатися. І ми вже неодноразово бачили відео з квадрокоптерів, які робилися нашими військовими, коли цей танк під час розвороту якраз і уражається… Тобто танкова думка Росії в тупиковому зараз стані”, — сказав Коваленко.

На його думку, Т-14 “Армата” в якомусь сенсі міг би вивести на новий рівень російське танкобудування, однак, як зазначив Коваленко, російський ВПК не в змозі довести до розуму цей сирий проєкт та налагодити його серійне виробництво.

Читайте також: “Друга армія світу” нагадує легкий піхотний підрозділ із дефіцитом техніки, — Гетьман

Нагадаємо, раніше військовий аналітик Ян Матвєєв висловив думку, що російський військово-промисловий комплекс (ВПК) не здатний виробляти стільки сучасної техніки, щоб покривати всі втрати російської армії в Україні. Найімовірніше, зараз він уже працює з максимальною ефективністю.

Прямий ефір