Країни G7 і ЄС мають намір посилити тиск на російську економіку — які санкції планують запровадити

Ілюстрація: mind.ua

Європейський Союз обговорює новий механізм санкцій проти третіх країн, які допомагають Москві обходити обмеження. Також Брюссель планує розширити сфери дії низки вже наявних експортних санкцій та заборону на транзит деяких товарів через Росію, інформує FREEДОМ.

Санкції, які ввели щодо Росії після її вторгнення в Україну, підірвали російську економіку. Однак усе ще не завдали їй нищівного удару. Кремль знаходить обхідні шляхи, щоб і далі мати можливість фінансувати війну.   

“Ця війна несе всьому світу продовольчу та енергетичну кризу, а також блокаду українського експорту. Ми всі хочемо миру. Здається, ми всі хочемо миру, крім Росії. Тому що сьогодні вони заявили, що хочуть продовжувати війну доти, доки не досягнуть своїх військових цілей”, — акцентував верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. 

Країни G7 (“Великої сімки”) і Євросоюзу мають намір посилити тиск на російську економіку. Про новий, 11-й санкційний пакет оголосять під час зустрічі лідерів країн G7 у Японії. Союзники України зосередять свою увагу на тому, щоб перекрити Москві можливість обходу вже існуючих обмежень. 

Серед обговорюваних пропозицій — заборона на транзит багатьох товарів через територію Росії та заходи проти кораблів, що відключають навігаційні системи. Обговорюється і низка персональних санкцій.

“Ці пакети будуть здійснюватися індивідуально, але координуватися. Ключова мета полягає в тому, щоб закрити лазівки в наявних штрафах і розв’язати проблему загального обходу санкцій, сказали люди, попросивши не називати їх під час обговорення делікатних питань”, — пише агентство Bloomberg.

Польща представила свої пропозиції щодо нового пакету санкцій проти Росії. Вони включають заборону на імпорт нафти трубопроводами та алмазів із РФ. Ці пропозиції мають бути узгоджені всіма країнами-членами Євросоюзу.   

“Наша позиція полягає в тому, що санкції працюють, і ми робитимемо більше, але нам слід прагнути до повного їхнього виконання. Вони впливають на російську економіку, вони впливають на російську військову машину. Найбільше Росія зараз позбавлена фінансів і технологій, у них уже проблеми на полі бою”, — заявив комісар ЄС з фінансових послуг, фінансової стабільності та ринків капіталу Мейрід Макгіннес. 

Канада працює над заходами, пов’язаними з порушенням Росією прав людини, включно з незаконною депортацією українських дітей, і над санкціями проти російської оборонної промисловості. 

США і Японія одночасно готують власні санкційні пакети. Уряд Південної Кореї запровадив нові заходи експортного контролю щодо Москви і Мінська. До списку товарів, заборонених до відправлення в Росію і Білорусь, додано ще 741 товар, пов’язаний із напівпровідниками, хімікатами, сталлю, автомобілями, комп’ютерами. 

Читайте також: Нові обмеження проти Росії готують союзники України — розбір (ВІДЕО)

Раніше посилити глобальні санкції проти Росії закликав президент України Володимир Зеленський після чергової масованої атаки російської армії.

Прямий ефір