Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба планує вирушити в дипломатичний тур до країн Латинської Америки. За словами глави МЗС, Київ відкритий до проведення саміту в одній із держав регіону. Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна планує залучити до реалізації формули миру якомога більше держав, зокрема Індію, Китай, країни Латинської Америки та Африки. Київ відкриває нові горизонти для України у світі, повідомляє FREEДОМ.
Так, Кулеба заявив, що ще в 6 країнах на Африканському континенті незабаром з’являться українські посольства, але не уточнив, у яких саме. Експерти впевнені, що крім політичної підтримки, Києву необхідна й економічна співпраця з Африканським регіоном.
“Ці країни багаті ресурсом, це країни з досить великим потенціалом. Так, країни певною мірою проблемні — етнічні, релігійні конфлікти, осередки військово-мафіозних угруповань, повстанських армій і всього іншого, але водночас є низка можливостей для співробітництва, для спільних проєктів у сфері як видобутку корисних копалин, так і в питанні постачань тієї ж агропродукції”, — каже кандидат політичних наук, політолог Ігор Петренко.
На тлі політичної ізоляції Кремль намагається посилити свій вплив на Африканському континенті. Москва надає деяким країнам недержавну військову допомогу — відправляє туди найманців ПВК “Вагнер” для участі у збройних конфліктах. Київ прагне протиставити деструктивному впливу Москви конструктивну співпрацю.
“Це елемент тієї стратегії, яку озвучив президент Зеленський на лютневій пресконференції. Він говорив про те, що в України є ті частини і регіони, з якими ми не допрацьовуємо в дипломатичному, економічному плані. І це країни Азії, країни Африки та країни Латинської Америки”, — зазначив Петренко.
Днями вперше в історії відносин України та Союзу Коморських Островів — держави у східній Африці — відбулася телефонна розмова президентів Володимира Зеленського та Азалі Ассумані. Президент Коморських Островів представлятиме Африканський союз на саміті G7 (“Великої сімки”).
Київ продовжує посилювати дипломатичні зв’язки і з європейськими країнами. Лише цього тижня президент Зеленський зустрівся з головою парламенту Португалії Аугушту Сантушем Сілвою, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо.
Війна Росії проти України змінила відносини Києва і з країнами Азії. Японія надає Україні грантову та гуманітарну допомогу, надає нелетальне озброєння. Країна не тільки підтримала західні санкції, спрямовані проти вищого військово-політичного керівництва Росії, а й запровадила власні. Важливим сигналом став візит японського прем’єра Фуміо Кішиди до Києва наприкінці березня.
“Підтримка України з боку Японії максимально висока і можна сказати, що Японія цього разу, порівняно з 2014 роком, втратила всі ілюзії щодо того, що з Росією можна домовлятися. У японському суспільстві превалюють такі дуже серйозні настрої на підтримку України, і це дає серйозний карт-бланш владі Японії максимально підтримувати Україну”, — коментує експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Змінилася і позиція Китаю. Після візиту до Москви голова КНР Сі Цзіньпін провів першу від початку повномасштабної війни Росії проти України телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Однак, як попереджають експерти, Пекін навряд чи обере проукраїнський або проросійський вектор, швидше переслідуватиме власні цілі.
“Останнім часом ми бачимо велике бажання Китаю стати своєрідним миротворцем у відносинах Росії та України, і він озвучив і свій план, і також відбулася розмова між президентом Зеленським і Сі Цзіньпіном уперше за дуже тривалий період. І тут головне, щоб “червоні лінії” України щодо того, як ми бачимо закінчення війни і розуміння Китаю зійшлися. До Китаю є багато недовіри з огляду на його близькість із Росією”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.
Попри те, що Пекін досі офіційно не засудив повномасштабне вторгнення Росії до України військову підтримку Кремлю він не надає. Крім того, експерти сходяться на думці, що ослаблена війною РФ більш вигідна Китаю.
Читайте також: Українські дипломати працюють на перемогу ЗСУ — зустрічі та заяви (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, союзники України боротимуться з лазівками, які дають змогу Росії обходити обмеження. Про це повідомило американське агентство Bloomberg. Серед пропозицій, наприклад, заборона на перевезення багатьох товарів територією Росії. Нещодавно через загрозу опинитися під санкціями США Казахстан закрив свої кордони для товарів так званого “паралельного імпорту” до РФ. Тепер російські перевізники везуть товари через Китай, Іран, Грузію, Азербайджан і Вірменію. Новий 11-й пакет обмежень проти Москви Європейський Союз має намір обговорити на саміті G7 в Японії.