Усе кримське суспільство, сотні тисяч людей, зараз в очікуванні звільнення тимчасово окупованого Росією Криму. Але інші, які оселилися з вторгненням російських військ, або перейшли на бік РФ, побоюються звільнення, звідси — посилення репресій щодо кримчан. Про це сьогодні, 26 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
“У ці дні, як повідомляють люди з Криму, проводилися дуже великі рейди по сім’ях, де є чоловіки військовозобов’язаного віку. Якраз ці рейди вони приурочили до Ураза-байрам — великого свята в ісламі, коли багато молодих чоловіків з’явилися в будинках у своїх батьків, щоб привітати їх зі святом. І ми знаємо кілька випадків, коли там просто біля цих будинків влаштовували засідки і полювали за тими людьми, які свідомо уникають примусової мобілізації. Ми передбачаємо найближчим часом нову таку хвилю примусової мобілізації чоловіків призовного віку в окупованому Криму”, — сказав він.
За даними Чубарова, щонайменше 5-6 тисяч жителів Криму залишили півострів, виїхали до третіх країн від 21 вересня 2022 року, коли в Росії було оголошено так звану часткову мобілізацію. Тоді найбільш ретельно цю “мобілізацію” вони почали проводити на окупованих українських територіях, зокрема в Криму. І тоді дуже велика кількість людей для того, щоб уникнути примусової мобілізації, покинули Крим.
“Зараз ми побоюємося говорити про нову хвилю виходу з Криму, але, з іншого боку, ми не бачимо іншого виходу для тих людей, які ніколи не візьмуть до рук зброю і не стануть до лав російської окупаційної армії. І, мабуть, слід очікувати на нову хвилю виходу з Криму”, — каже голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Також він заявив, що чим ближче ЗСУ будуть до Кримського півострова, тим активнішими стануть дії жителів Криму, які залишаються вірними Українській державі. Таких людей сотні тисяч: і кримські татари, і етнічні українці, і люди інших національностей.
Читайте також: Інтерес для поселення в окупованому Криму з території Росії різко впав, — Чубаров
Як повідомлялося раніше, із початком масової незаконної “мобілізації” РФ у тимчасово окупованому Криму безліч кримських татар ухвалили рішення покинути півострів. Після того, як майже 80 років тому кримськотатарський народ пережив депортацію, сьогодні люди вимушено тікають із рідних домівок і часто обирають для життя Казахстан. Там вони можуть отримати допомогу в посольстві України і почуватися захищено.