У Підмосков’ї мировий суддя відправив на примусове лікування до психлікарні активіста Андрія Кізевальтера. Напередодні чоловік облив фарбою банер на підтримку війни. Раніше Кізевальтера кілька разів затримували на антивоєнних акціях, штрафували і давали 10 діб арешту. Детальніше про репресії в Росії — в матеріалі журналістів FREEДОМ.
До семи років колонії засудили співробітника МВС Росії, уродженця України Сергія Клокова. Його першим судили у справі про військові “фейки”. Причиною розгляду стала приватна телефонна розмова Клокова 9 березня 2022 року з поліцейським із Києва — другом його 67-річного батька.
У розмові він просив свого співрозмовника дізнатися про друзів їхньої сім’ї з Бучі. Силовики розгледіли в діалозі “поширення” фейків.
Крім того, за даними “Медиазоны”, Сергій Клоков також говорив, що російські військові вбивали мирних українців і що в Україні немає нацистів.
“Я хочу повернутися до сім’ї та дітей. Я офіцер, 18 років захищав закон. Також у мене є багато державних нагород і подяк, за роки служби в мене були травми, хвороби, контузії. Прошу зрозуміти і пробачити”, — акцентував Клоков у своєму останньому слові напередодні винесення вироку.
2022 року російські суди оштрафували за статтею про “дискредитацію” армії понад 4 тис. осіб на загальну суму понад 150 млн рублів.
Статтю затвердили через тиждень після початку повномасштабного вторгнення в Україну, одночасно з кримінальною статтею про “фейки”. При цьому передбачити, яку статтю виберуть правоохоронні органи за ту чи іншу дію — про “фейки” чи про “дискредитацію”, — неможливо, зазначають експерти.
“Річ у тім, що між “дискредитацією” і “фейком” існує вкрай тонка грань. Ми, юристи, досі обговорюємо, де вона проходить і що в наших судах розглядається як “дискредитація”, а що — як “фейк”, — розповіла адвокат Валерія Ветошкіна в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.
Московський Театр націй скасував останню виставу за участю Лії Ахеджакової. Актриса неодноразово виступала проти воєнних дій в Україні. А опозиційному політику Олексію Навальному, який перебуває в колонії суворого режиму, дали тільки один день для ознайомлення з новою кримінальною справою проти нього.
“Часу для ознайомлення з документами в розпорядку дня колонії не виділено. При цьому 8 годин на день засуджений політик має працювати”, — зазначив директор Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов в інтерв’ю “Радио Свобода”.
При цьому обсяг матеріалів у справі, які він має прочитати, становить близько 700 сторінок.
Читайте також: За образом Сталіна: як Путін проводить репресії проти своїх громадян (ВІДЕО)
Нагадаємо, Басманний суд Москви має розглядати справу проти Олексія Навального 26 квітня. Його звинувачують у дезорганізації діяльності колонії. За оцінками соратника, політика Леоніда Волкова, опозиціонеру можуть значно збільшити термін ув’язнення.
Як повідомлялося раніше, у Росії почастішали випадки доносів на людей з антивоєнними поглядами. За даними Роскомнагляду, за 2022 рік росіяни написали майже 145 тис. доносів.
Читайте також: Російській владі потрібна доза страху, як наркоману: експерти про перспективи запровадження смертної кари в РФ