Корабельне угруповання ворога в акваторії Чорного моря наразі становить від 8 до 10 одиниць. Разом із цим Росія економить ракети “Калібр”. Про це сьогодні, 25 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
За її словами, ситуація на півдні України і в Чорному морі залишається досить складною, тому що росармія збільшила кількість обстрілів і це було викликано певними інформаційними хвилями.
“Налякані й ті, що очікують нашого контрнаступу, анонсованого й широко розпіареного, окупанти справді намагаються спровокувати важку бойову роботу з протилежного берега, з правого берега, і Херсонський район дуже серйозно був підданий обстрілу і артилерійському, зокрема й із застосуванням керованих авіаційних бомб, працюють авіація і дрони”, — сказала Гуменюк.
Начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України уточнила, що ворог б’є без розбору, через що страждають цивільні об’єкти.
Щодо корабельного російського угруповання в Чорному морі, то, за інформацією Гуменюк, зараз воно має досить стабільний стан — постійно перебуває на службі від 8 до 10 одиниць.
“Серед них уже тривалий час перебувають два підводні ракетоносії. З надводними ракетоносіями зараз дещо складніше у ворога. Очевидно, що ще є наслідки джанкойського “привіту” і також увімкнений режим економії ракет. Тому що ми знаємо про те, що “Калібрів” було використано з часів повномасштабного вторгнення досить багато, і їх залишилося не так багато, скільки в принципі може бути ще потрібно. Тому високоточну зброю, таку як “Калібр”, ворог зараз, очевидно, економить. Але загрозу воліє тримати готовою, “прочиненою”. Коли в Чорному морі перебувають ракетоносії на чергуванні — це сигнал усьому населенню України бути особливо уважними до сигналів повітряної тривоги. Тому що навіть ці вісім високоточних ракет можуть завдати чимало шкоди”, — повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.
Також вона зазначила, що атаки надводних безпілотників впливають на розосередження з пунктів базування Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі.
“Останнім часом вони віддають перевагу базуванню все-таки в Новоросійську. Намагаються заводити туди свої кораблі. І корабельне угруповання, що перебуває в морі, дедалі більше розосереджується і обходить стороною пункти базування в Севастополі. Вони розуміють і усвідомлюють, що сезон бавовни, який ми анонсували, неминучий”, — резюмувала Наталія Гуменюк.
Читайте також: Паніка чи підготовка до можливої атаки: страх росіян перед контрнаступом ЗСУ в огляді експертів
Нагадаємо, 21 квітня на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині відбулося 11-те засідання Контактної групи щодо підтримки України. Цей формат існує вже рік. Регулярність зустрічей у форматі “Рамштайн” свідчить про сталість та системність підтримки України партнерами, спільну роботу на перемогу.