Адвокати в РФ безсилі, за завзятий захист їм теж загрожують кліткою, — Полозов про репресії в РФ

Микола Полозов. Фото: rubryka.com

У Росії логіка Кремля полягає в тому, що будь-яка активність, яка не санкціонована владою, яку влада розглядає для себе недружньою чи небезпечною, вона знаходиться поза законом. При цьому правозахисники, адвокати виконують паліативну роль, а вирок судді виносять ще до засідання у нарадчій кімнаті. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський адвокат та правозахисник Микола Полозов.

“Невизначеність правових норм нового репресивного російського законодавства має на меті, щоб надалі слідчі, прокурори, судді якнайменше вдаючись у подробиці, могли сфабрикувати необхідні справи у потрібній кількості. Основна мета цього законодавства — це не спроба якимось чином врегулювати суспільні відносини, а просто елемент залякування населення через точкові репресії”, — сказав Полозов.

Він зазначив, що цей абсурд працює лише в одному напрямку, на користь держави.

“І фактично роль адвокатів у сучасній Росії зведена до паліативної допомоги — надати психологічну підтримку своєму підзахисному, дотримати необхідні процедури. Тоді як найчастіше рішення написане ще до того, як суд пішов до нарадчої кімнати”, — сказав Полозов.

Правозахисник наголосив, що в РФ йде повна ідентифікація адвоката з його підзахисним, що прямо заборонено законом.

“І якщо адвокат особливо завзято захищає свого підзахисного, йому просто недвозначно натякають і іноді кажуть прямо, що наступного разу вже сам адвокат опиниться в сусідній з його підзахисним клітці”, — додав гість ефіру.

Читайте також: Доноси, провокації в тюрмах і адміністративні штрафи — нові факти репресій путінського режиму (ВІДЕО)

Як повідомлялося, Держдума РФ ухвалила поправки, що передбачають довічне ув’язнення “за держзраду”. Раніше максимальне покарання становило 20 років у в’язниці. Також російські депутати вирішили відбирати раніше отримане громадянство за “дискредитацію армії” Російської Федерації, “заклики до екстремізму і розв’язування війни”, дезертирство і “участь у небажаних організаціях”.

Читайте також: Стаття про “держзраду” — як Путін переймає методи Сталіна в боротьбі з інакомисленням (ВІДЕО)

Прямий ефір