Обставини складаються так, що терміни передачі F-16 можуть переглянути, — військовий оглядач

Винищувачі F-16. Фото: pixabay.com

Україні необхідна сучасна західна авіація, зокрема винищувачі F-16, для успішного знищення плануючих бомб, які Російська Федерація почала активно застосовувати вздовж лінії фронту. Про це сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Ми отримаємо авіацію західного зразка на озброєння, тут не може бути абсолютно ніяких сумнівів. Питання в іншому, коли саме? Якби мені це запитання поставили, наприклад, місяць чи два тому, я б із переконаністю відповів — не раніше другої половини 2023 року або навіть під кінець 2023 року. Але сьогодні обставини складаються так, що терміни можуть бути переглянуті”, — сказав він.

За словами Коваленка, такий варіант можливий, оскільки сьогодні головною проблемою є пуски російськими окупантами плануючих авіабомб по прифронтових населених пунктах України, які складно перехопити системами протиповітряної оборони (ППО).

“Росіяни пускають їх із дистанції, не заходячи в зону дії нашої ППО. Плануючі бомби практично не збиваються. Набагато простіше полювати на сам носій, ніж на бомбу. Але щоб знищувати носії, по-перше, потрібно мати відповідні зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) з ракетами радіусом понад 100 км ураження. При цьому ЗРК не панацея, потрібна авіація з ракетними комплексами з дальністю ураження понад 100 км, щоб справді влаштувати “полювання” за носіями. Якщо ми почнемо планомірно і системно їх знищувати, то дисбаланс, який Росія намагається створити за лінією бойового зіткнення, і терор, який вони влаштовують ударами бомб по цивільному населенню, безумовно, зменшиться”, — акцентував Олександр Коваленко.

Читайте також: Постачання бойових літаків Україні: що допоможе досягти переваги в повітрі, розповів Ігнат

Як повідомлялося, сучасна авіація необхідна Україні для ефективної протидії новій стратегії Росії — використання планувальних бомб. Російські окупанти почали переробляти авіаційні бомби на керовані, дальність яких досягає 150 км.

Прямий ефір