Новий пакет санкцій ЄС — які обмеження чекають на Росію (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: aussiedlerbote.de

Євросоюз може запровадити 11-й пакет антиросійських санкцій уже у квітні, пише видання Politico.  Уже відомо, що нові обмеження будуть спрямовані на те, щоб не дати країні-агресору і далі знаходити механізми для обходу санкцій. США та ЄС мають намір зосередити зусилля на цьому питанні, інформує FREEДОМ.

Протягом останнього року понад 40 країн запровадили санкції проти Росії, однак у жорстке піке російська економіка так і не ввійшла. 

Очікується, що Брюссель зосередиться на механізмах запобігання обходу вже запроваджених обмежень, зокрема, за рахунок третіх країн, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Ми ввели в десятий [санкційний] пакет можливість включення до списку фізичних осіб, компаній, а також юридичних осіб, зокрема в третіх країнах, які допомагають Росії обходити санкції. Тож пакет заходів уже ухвалено, але цього, звісно, недостатньо, і тому 11-й пакет здебільшого стосуватиметься питання обходу санкцій і того, як ми можемо протистояти цьому”, — заявила фон дер Ляєн.

Закрити всі лазівки країні-агресору і співпрацювати в цьому питанні всі країни-члени Євросоюзу закликає Естонія.

“Ми знаємо, що Росія отримує менше доходів від продажу нафти, 42%, ми бачимо, що економічні санкції, включно з обмеженням цін на нафту, впливають на російську економіку і, отже, на їхню здатність підживлювати військову машину. Тому ми повинні продовжувати в тому ж дусі”, — резюмувала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

У США мають намір удосконалити і посилити вже наявні антиросійські санкції.

“Якщо ви хочете і далі робити санкції ефективнішими, то не обов’язково додавати нові. Іноді несуттєва санкція, яку ви б додали, менш важлива, ніж посилення того, що ви вже застосовуєте”, — заявив заступник міністра фінансів США з міжнародних питань Джей Шамбо.

Польща і країни Балтії запропонували включити в 11-й пакет санкцій Європейського Союзу сферу атомної енергетики Росії. Однак, як зазначає український аналітик Борис Кушнірук, головного підприємства російського ядерного сектору, “Росатома”, найімовірніше, в новому пакеті не буде. 

“Фактично з скільки-небудь істотних секторів залишився тільки “Росатом”, але з огляду на численні причини, на жаль, його не буде в санкційному пакеті, у цьому я я практично на 100% упевнений. Тому, що проти цього виступає Угорщина, але й також проти цього виступає Франція, яка до сих пір вивозить свої ядерні відходи на зберігання в Росію”, — зазначив Кушнірук. 

Коли буде узгоджено новий 11 пакет санкцій, сказати складно, стверджує Борис Кушнірук. Можливо, нові обмеження для росіян з’являться ближче до символічних дат — 8-9 травня.

Читайте також: Росія під тиском санкцій: зріз ситуації та варіанти посилення обмежень — думки економістів

Нагадаємо, 10-й пакет було погоджено 25 лютого. Обмеження ввели проти 96 організацій, арабській службі RT і радіо Sputnik заборонили мовлення в ЄС, а також були розширені списки товарів, заборонених до експорту з Росії. Зокрема, до них включили бітум і каучук.

Раніше президент Сполучених Штатів Джо Байден ще на один рік продовжив санкції проти Росії, запроваджені у квітні 2021 року і розширені в березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Прямий ефір