У короткі терміни опанувати роботу на новій техніці і повернутися на фронт. Виїжджаючи з найгарячіших точок Донеччини, українські захисники не сидять без діла. На полігоні освоюють нові бойові машини, вчаться керувати і прицільно бити в умовах, наближених до реальності. Подробиці — у матеріалі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.
На полігоні бійці тренуються щодня. Військовослужбовець ЗСУ Джон із Канади має понад 15 років досвіду водіння танка. Зараз знайомиться з бойовою машиною піхоти БМП-2.
“На цій машині все можна робити. По болоту, по асфальту. Це хороша машина”, — каже Джон.
Основне озброєння БМП-2 — автоматична 30-мм гармата, яка розміщена в двомісній башті, що обертається.
Ця бойова машина здатна знищувати різні цілі: від танків до бойових гелікоптерів противника.
Українські військові кажуть, БМП використовують для ліквідації живої сили противника. Для цього застосовують уламкові снаряди. Її дальність стрільби по наземних цілях — до 4 км, по повітряних — до 2,5 км.
Водночас бойова машина піхоти здатна не тільки атакувати. З її допомогою бійці проводять евакуацію поранених побратимів.
“Це найбільший її плюс, що можна пробратися, пролізти, відвезти, вивезти поранених. У цьому вона дуже допомагає, тому що гусеничною технікою можна проїхати”, — зазначив військовослужбовець ЗСУ Олексій.
Бійці намагаються швидко опанувати роботу на новій техніці. Кажуть, фронт — не чекає.
Віктор ще добу тому перебував у Бахмуті. Разом із побратимами місяць тримали оборону своїх позицій.
“Нещодавно був штурм, їх було приблизно сорок, наших 18 бійців впоралися з ними спокійно. Навіть відбили частину їхніх позицій. Ми стояли на своїх позиціях, зараз просунулися метрів на 100-200 на їхні позиції”, — розповів Віктор.
За його словами, противник уже десь із 03:00 починає штурми і тривають вони приблизно до 05:00.
Аеророзвідка російських окупантів, каже військовий, працює постійно.
“І вночі, і вдень, цілодобово. Погода не має значення, їм не заважає. Постійно штурмують, обстрілюють і навіть сьогодні виїжджали, теж нас обстрілювали, навздогін аж до самого Часового Яру”, — поділився Віктор.
Ситуація в Бахмуті складна, кажуть військові, але хочуть повернутися туди і продовжувати захищати українське місто.
“Звісно, для чого я сюди приїхав? Тільки воювати. Не дам я негідникам додому приїхати. Хочу, щоб вони пішли звідси і я вдома спокійно відпочивав”, — поділився військовослужбовець ЗСУ Сергій.
За даними Генерального штабу ЗСУ, українські військовослужбовці щодня понад 50 разів ламають плани противника: відбиваючи штурми на чотирьох напрямках. Бої за українські міста, такі як Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка тривають.
Читайте також: Ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Богданівки на Бахмутському напрямку, — Генштаб ЗСУ
Раніше кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова показала, як десантно-штурмові війська ЗСУ обороняють Бахмут.