Ордер на арешт президента РФ Путіна став своєрідною “чорною міткою” для нього. Документ зробив російського диктатора нерукопотисним для всього світу. Однак контакти з Путіним повністю не припиняться через різні причини. Такою думкою сьогодні, 7 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився політолог Володимир Фесенко.
“Цей ордер на арешт, як “чорна мітка”. Хоча й були прецеденти, коли видавали такі ордери на арешт чинним лідерам держав, але це були країни Африки, і там ішлося про кричущі кримінальні злочини, звинувачення у вбивствах тощо. Участь у внутрішній війні або у вбивствах представників іншої національності. Але зараз ідеться про країну з ядерною зброєю, яка має статус постійного члена Ради безпеки ООН”, — зазначив політолог.
При цьому, вважає Фесенко, відносини з Путіним підтримуватимуть навіть після появи ордера Міжнародного кримінального суду (МКС).
Політолог показовим у цьому плані назвав запрошення турецьким президентом глави Кремля до Анкари. Така політична поведінка Ердогана вже зазнала критики, каже він.
“Путін може поїхати, але ми не знаємо ще, поїде чи ні, до Туреччини. Формально це відкриття атомної електростанції, побудованої за російського фінансування і технологічної участі. Для Ердогана це передвиборчий захід. Але він, мабуть, сподівається таким чином знову показати свою роль як миротворця, як посередника, який прагне припинити війну. Тобто в цьому випадку політтехнологічні розрахунки вищі, ніж якісь моральні обмеження. І це, до речі, вже викликає критику і в Туреччині, і за її межами. І це теж показово: все-таки ордер Міжнародного кримінального суду відіграє свою роль “чорної мітки”, — зазначив Фесенко.
За його словами, і в моральному, і в політичному аспекті для будь-якого політика, для будь-якої країни, яка продовжує контактувати з Росією, виникає дилема: чи потрібно вступати в прямий контакт із Путіним і чи варто з ним проводити якісь офіційні зустрічі.
Фесенко також прокоментував зустріч Путіна з послами західних країн і вручення їм вірчих грамот. Після промови глави Кремля кілька разів виникала незручна пауза, але овацій не було.
Реакція послів цілком закономірна і символічна, вважає політолог.
“Реакція органічна і відповідає нинішньому становищу Росії у світі та ставленню до Путіна. Я думаю, це дуже і дуже символічно та закономірно. Посли несуть обов’язок служби. Їм треба перебувати в країні, яка зараз стала джерелом небезпеки для сусідніх країн щонайменше. Але насправді джерелом небезпеки для всього світу. Адже брязкання ядерною зброєю — це загроза всьому світу. Я думаю, що і це всі теж розуміють. У всякому разі, посли, професійні дипломати, точно розуміють рівень цих загроз”, — резюмував Фесенко.
Читайте також: Заарештувати Путіна може міжнародна структура, а не країна, також він може опинитися в ситуації, як Протасевич, — правозахисник
Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт президента Росії. Однак є ймовірність, що навіть держава, яка визнає юрисдикцію такого суду, не заарештує Путіна, вважає експерт з міжнародного права, кандидат юридичних наук і науковий співробітник Копенгагенського університету Гліб Богуш.