Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський 27 березня вперше провів засідання Ставки в Дніпрі. За словами президента України, на Ставці обговорили ситуацію в прифронтових районах, зміцнення і захист українських рубежів по всій протяжності фронту: від Херсона до Харкова. За минулий тиждень глава держави провів низку зустрічей і здійснив візити, повідомляє FREEДОМ.
Так, топподією тижня стала річниця визволення півночі України. Разом із лідерами чотирьох європейських країн Зеленський відвідав Бучу Київської області та вручив місту звання героя. Президентка Молдови Мая Санду, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер і прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб також узяли участь у саміті “Буча — відповідальність Росії за злочини в Україні”. Президент України наголосив, що головне слово сьогодні — “справедливість”, тому Київ робить усе, щоб прискорити створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії, домогтися нових ордерів від Міжнародного кримінального суду та справедливих вироків для російських воєнних злочинців.
“Минув рік від того дня, коли відбулося вигнання російських окупантів з нашого міста Буча — міста, про яке тоді світ ще не знав, міста про яке відтоді світ не забуде. Ми не дамо забути”, — запевнив Зеленський.
Робочий тиждень президент України розпочав із зустрічі з послом доброї волі ЮНІСЕФ і зіркою “Володаря перснів” Орландо Блумом. Обговорили надання гуманітарної допомоги та відновлення інфраструктури, орієнтованої на інтереси дітей.
У понеділок Зеленський з робочим візитом відвідав Запорізьку область. Він побував на передових позиціях українських захисників і вручив їм нагороди. Президент також ознайомився з роботою командного пункту оперативного угруповання військ “Запоріжжя” та провів нараду щодо ситуації в регіоні. А ще відвідав військовий госпіталь, де лікуються українські військовослужбовці.
У межах поїздки до Запорізької області Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі та заявив, що без негайного виведення російських військ і персоналу із Запорізької АЕС і прилеглих територій будь-які ініціативи з відновлення ядерної безпеки не увінчаються успіхом. Після спілкування з українським лідером Гроссі відвідав тимчасово окуповану росіянами атомну станцію.
“Протягом мого сьомого візиту до України і після мого другого візиту на Запорізьку АЕС, я більш ніж переконаний, що захист станції вкрай необхідний. У мене була можливість оцінити збитки, отримані цим об’єктом після обстрілу 20 листопада, а також проблеми, що виникли після повторюваних блекаутів. Захистити Запоріжжя — реально. МАГАТЕ і особисто я продовжуватимемо працювати”, — заявив Гроссі.
Наступний робочий візит Зеленського був до Сумської області, який він розпочав із присвоєння Охтирці почесного звання міста-героя. Президент також побував у Тростянці, Сумах і на позиціях українських прикордонників.
“Враження особливі, регіон поруч із ворогом, загроза постійна. Обстріли нашого прикордоння постійні, але життя. Наші люди, очевидно, сильніше всяких страхів, відновлення триває, бізнес поступово повертається люди відбудовують життя. Я провів нараду з представниками місцевої влади і Сумщини, і Чернігівщини. Є питання, які потребують вирішення, і будуть розв’язані”, — наголосив глава держави.
Читайте також: Гостомель, Буча, Чернігів: героїзм українців і ганебна втеча окупантів — як визволяли північ України