Комісія ООН встановила факти вчинення Росією в Україні численних воєнних злочинів і злочинів проти людяності, а також причетних до них осіб. Члени комісії неодноразово приїжджали в Україну і збирали інформацію про воєнні злочини, вчинені російськими військовими. Питання вчинення геноциду проти українського народу розглядатиметься Міжнародним кримінальним судом. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко.
За його словами, висновок комісії ООН щодо геноциду в Україні ґрунтується насамперед на інформаційному матеріалі, який був доступний членам цієї комісії.
“Вони неодноразово приїжджали в Україну і займалися збором доказів, відвідуючи різні місця, маючи масу контактів і працюючи з українськими правоохоронними органами. Ті висновки, до яких вони дійшли і які зафіксовані в цьому підсумковому документі-звіті, власне, дають змогу вже перевести у факт юридичних тверджень те, що були скоєні воєнні злочини за конкретними категоріями, які були зафіксовані, починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні. І якщо говорити про те, чому це не розглядається як геноцид, тому що потрібен вищий ступінь доведення і доведення фактів, перш за все, і на рівні судових інституцій з тим, щоб заявлений злочин відповідав попередній кваліфікації”, — пояснив Павліченко.
Він зазначив, що в разі, коли вже сказано, що це воєнний злочин, це фактично готовий матеріал, який може бути описаний і переданий до Міжнародного кримінального суду.
“Складніше знайти системні масштабні злочини, які б були підтверджені конкретними обставинами та свідченнями. Тобто, коли ми говоримо про те, що є достатня кількість зафіксованих осіб, готових свідчити, і все це задокументовано, тоді не виникає сумнівів, не виникає питань”, — додав він.
Читайте також: Ознаки геноциду в Україні: висновки комісії ООН прокоментував юрист