Якщо в Москві на мітинг вийдуть 300 тис., силовикам теж буде важко з ним впоратися, — журналіст про грузинський досвід для РФ

Протести в Грузії. Фото: Тtwitter.com/RuFailedState

Якщо масштабувати протести в Грузії на РФ, то в Москві на мітинг, подібний до тбіліського, мають вийти близько 300 тис. людей. Це значна сила, і впоратися з такою кількістю протестувальників російським силовикам було б складно. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

“В принципі, коли були мітинги на підтримку Навального, масові мітинги січня 2021 року, то силовикам було теж не дуже просто справлятися, тому що людей було багато, людей було близько 20 тис. і люди вміли групуватись. Але для того, щоб успішно протистояти силовому насильству, людей має бути значно більше. Для Москви це сотні тисяч мають бути”, — коментує гість ефіру.

Водночас він визнає, що не може собі уявити настільки масових протестів у сьогоднішній Росії.

“З початку 1990-х грузини часто виходять на такі протести, і переважно грузинів не розганяють. Грузинська поліція досить м’яко ставиться до протестувальників. У Росії набагато жорсткіше працює репресивний механізм. Особливо яскраво це проявляється у регіонах, де людям складно збиратися, бо там опозиційні групи значно менші, ніж у Москві та Санкт-Петербурзі… На сьогодні складно уявити, що сотні тисяч росіян вийдуть на такі акції: суспільство максимально задавлене, максимально репресоване ”, — говорить Левченко.

Він також зазначив, що в різні часи в Росії були і економічні, і політичні протести. Якщо у випадку з першими влада йшла на поступки з економічних питань, то з другими — ні.

“Якщо говорити про політичні вимоги, то тут влада налаштована досить жорстко, всередині тієї системи, яку побудував Путін, у Путіна є розуміння: якщо він піде на якісь політичні поступки, то поступово він може втратити владу. Він має такий страх. Тому влада намагається максимально уникати будь-яких політичних послаблень і навпаки йде на те, щоб максимально посилювати режим”, — пояснив заступник головного редактора “Верстки”.

Він не зміг визначити, що саме могло б стати тригером для нових протестів у РФ. Водночас зазначив, що історія знає приклади, коли масові протести виникали, попри спроби влади задавити їх у зародку, як це зараз відбувається у Росії.

“Протести кінця Радянського Союзу були масовими. У який момент відбувається перемикання, насправді не завжди розуміють ані політологи, ані експерти. І часто це буває досить раптово”, — нагадує Олексій Левченко.

Читайте такожРосіяни вражені масштабами протестів у Тбілісі й тим, що уряд пішов на поступки, — Ардашвелія

Прямий ефір