На що чекати від головування Росії в Радбезі ООН у квітні — думка голови УГСПЛ

Ілюстративне фото: ukranews.com

У квітні 2023 року Росія має на місяць узяти на себе головування в Раді безпеки ООН. Україна рішуче виступає проти такого рішення. Як повідомив сьогодні, 7 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко, саме головування — це більш номінальна функція, функція модератора під час ведення засідань.

Проте, за його словами, Росія буде більш видимою і частіше з’являтиметься на екранах, і матиме можливість частіше не ставити ті чи інші теми для обговорення.

“І це насправді є парадоксом. З одного боку, це демократичний устрій Радбезу, який передбачає почергове головування в цьому органі. Але ця демократична процедура не була передбачена для участі в ній такої держави, яка фактично є злочинцем”, — каже Павліченко.

Тож, на думку очільника УГСПЛ, парадоксальна ситуація потребує неординарного вирішення.

“Я думаю, що щонайменше мандат, якщо не призупинений має бути, як члена Радбезу, про це стоїть питання, то хоча б не надано право головування на цю каденцію на сесії Радбезу. Тому реальність і право не збігаються. Реальність пішла вперед, право відстає на 50-70 років. І тому право має бути підігнане і змінені правила відповідно до регламенту того ж таки Статуту ООН і його інституцій”, — сказав Олександр Павліченко.

Читайте також: Чи можливо Росію виключити з Ради безпеки та ООН загалом — роз’яснення експертів

Прямий ефір