Обов’язкову евакуацію населення оголошено в Куп’янську Харківської області. У вересні минулого року українські Збройні сили деокупували місто. Однак воно перебуває під постійними обстрілами російської армії. Щоб уникнути жертв, влада закликає людей виїхати в безпечніші регіони. Там вони отримають тимчасове житло, статус переселенців, соціальні виплати та гуманітарну допомогу, інформує FREEДОМ.
За даними Харківської обласної військової адміністрації, у Куп’янську та околицях наразі мешкають 812 дітей та 724 особи з інвалідністю, частина з них — маломобільні. Саме на ці категорії українців насамперед розрахована обов’язкова евакуація.
“Рішення було ухвалено комісією з питань евакуації Куп’янської міської територіальної ради через нестабільну безпекову ситуацію, зумовлену постійними обстрілами території громади російськими окупаційними військами. Нагадаємо, що евакуація маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю та дітей з батьками здійснюється до визначених пунктів із подальшим розселенням, наданням статусу переселенців, оформленням соціальних виплат та наданням гуманітарної допомоги”, — з повідомлення Куп’янської міської військової адміністрації.
Рік повномасштабної війни Росії проти України показав, що росіяни не шкодують нікого: ані дітей, ані жінок, ані літніх людей. Щоденні обстріли українських міст, знищення цивільної інфраструктури, знущання та вбивства. Особливо важкою залишається ситуація на тимчасово окупованих територіях. Там українці позбавлені будь-якого права на нормальне життя. Тому українська влада закликає людей виїжджати в підконтрольні Україні населені пункти або за кордон.
“Сьогоднішня парадигма деокупації передбачає мілітарний шлях. Ми говоримо не про роки, а про місяці. Примусова паспортизація нічого не дасть окупантам. Звичайно, вони намагаються зробити життя українських громадян нестерпним з точки зору нормального існування людини. Але всі ці зусилля марні. Бо деокупація скоро. Прошу всіх: евакуюйтеся, будь ласка. Чоловіки мають залишити ТОТ (тимчасово окуповані території), щоб уникнути мобілізації до ворожої армії. Жінкам і дітям також краще виїхати, щоб їх не використовували як живий щит”, — пояснила віцепрем’єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Евакуюватися закликають українців й із зони бойових дій. Так, у Бахмуті, де з серпня 2022 року тривають запеклі бої, досі залишаються близько 5 тисяч людей, серед них — 37 дітей.
“У місті є їжа, вода, ліки. Людей забезпечили всім заздалегідь”, — повідомила представниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко.
Однак місто під постійним вогнем противника. Воно практично зруйноване, й українська влада закликає людей евакуюватися.
За даними поліції, там сьогодні працюють 8 евакуаційних груп, забезпечених бронетранспортом. Особливо складна ситуація з дітьми, зазначають в українському уряді. Адже неможливо дитину вивезти з небезпечної зони без згоди батьків, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Читайте також: Мета росіян в Україні — зламати українську ідентичність через тортури, — Лисянський