Індиферентна позиція країн глобального Півдня щодо агресії РФ проти України обумовлювалась тим, що довгий час ця тема була далека від проблем цих країн. Проте ситуація почала змінюватися, про що свідчить останнє голосування Генеральної асамблеї ООН. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив координатор напрямку міжнародної політики в Центрі політичних досліджень “Доктрина” Денис Москалик.
“Позиція глобального Півдня щодо війни Росії проти України здебільшого індиферентна. Ми можемо це бачити на прикладі того, як змінювалося голосування в ООН після 2014 року. Підтримка України та суверенітету України іноді навіть падала, у зв’язку з тим, що це далеко від тематики й проблем, з якими стикаються ці країни. І тому що реальних зусиль України, щоб повернути ці країни у свій бік, не було”, — сказав він.
Однак з початком повномасштабної війни, яку РФ розв’язала проти України, ситуація змінилася, зауважив експерт. Дипломатичні зусилля Києва та позиція союзників вплинули на країни глобального Півдня.
“В плані міжнародних питань країни орієнтуються на центри глобальної політики: Вашингтон, Лондон, Париж. Це особливо актуально у випадку країн Африки. Звернення уваги урядів, міністерств закордонних справ та окремих діячів до цих країн уже багато в чому впливає на їхню позицію на міжнародній арені. Ми чітко бачимо це в межах останнього голосування, де більшість країн Африки внаслідок багато в чому зусиль України та союзників проголосували за резолюцію, запропоновану Києвом”, — акцентував Денис Москалик.
Читайте також: Глобальний Південь та російсько-українська війна: на чиєму боці Індія — розбір (ВІДЕО)