Механізм “Рамштайн” виявився дуже дієвим, і партнери України зробили все, щоб обсяги допомоги відповідали ситуації на полі бою. Таку думку сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Валерій Рябих.
Він нагадав, що союзники України — це демократичні країни, члени НАТО. У зв’язку з цим для ухвалення рішень необхідне досягнення консенсусу.
“І, звісно, для того, щоб ухвалювали ті рішення, зокрема щодо передачі тих чи інших видів озброєнь, має відбуватися процес, зокрема, й обговорення, зокрема, схвалення парламентами країн і професійним середовищем. Але потрібно сказати, що ось той механізм “Рамштайн”, який був створений ще у квітні минулого року, він, звичайно ж, показав себе дуже дієвим. І потрібно сказати, що партнери України зробили все необхідне для того, щоб допомога Збройним силам України надходила адекватно ситуації, яка складається на полях боїв”, — сказав Рябих.
Експерт нагадав, що в межах зустрічей у форматі “Рамштайн” обговорюються як оперативні питання — постачання всієї необхідної номенклатури, озброєння, боєприпасів та інших засобів, які необхідні для забезпечення дій Збройних сил на полі бою, так і розглядаються перспективні питання постачань озброєнь і розгортання виробництва тих самих озброєнь у необхідних кількостях.
Рябих припустив, що на новій зустрічі “Рамштайн” можуть обговорювати передачу Києву авіації та далекобійного озброєння.
“Найімовірніше, буде оголошено якісь рішення щодо передачі як авіаційних засобів у вигляді тих чи інших літаків, так і, найімовірніше, будуть ухвалені якісь рішення щодо передачі далекобійних озброєнь у вигляді тих самих ракет, наприклад, повітря-земля. І це, звичайно ж, відповідає і логіці самого цього процесу, який відбувається у форматі “Рамштайн”, і того, що відбувається на полі бою в Україні. А зараз наші партнери допомагають організувати наступ Збройних сил України з метою повного звільнення територій, тимчасово окупованих Російською Федерацією, від противника, і повернення до кордонів, які міжнародно визнані всією світовою спільнотою”, — сказав експерт.
Рябих зазначив, що РФ має великий людський потенціал для ведення війни проти України, а російське суспільство продемонструвало низьку чутливість до власних втрат.
“У цих умовах необхідно, щоб усе озброєння надходило оперативно, і наші захисники могли застосовувати всі інструменти. Ось одним з основних, про що вже давно говорить командування Збройних сил України, потрібні далекобійні засоби для того, щоб порушити логістичні ланцюги противника. А зараз уже противник не може безкарно розміщувати свої пункти управління, логістичні точки на відстані до 100 кілометрів. І, звичайно ж, з отриманням нових далекобійних озброєнь ця дистанція ще більше відсувається. І це дуже ускладнить становище окупаційних військ російських в Україні і, звичайно ж, забезпечить вирішення тих завдань, які стоять перед Збройними силами України”, — переконаний він.
Читайте також: Американські F-16 чи радянські МіГ? Які винищувачі від Заходу може отримати Україна