Обстріли, холод і страх — це про місто Бахмут Донецької області. Неприступне для росіян українське місто стоїть і тримається. Бойові дії там не припиняються. Місцеві жителі звикли до автоматних черг і гуркоту мінометних снарядів, повідомляє FREEДОМ.
Інтерв’ю з місцевим жителем Олександром Ткаченком раз у раз переривали залпи гармат. Так гуркотало, що не розібрати слова людини, яка стоїть поруч. Чоловік один із небагатьох, хто живе в Бахмуті. Навіть із травмою він залишається в місті.
“Я корінний житель, корінний із корінних. Я не можу кинути моє місто”, — сказав Ткаченко.
Але кожен день у Бахмуті немов гра в рулетку. Може не пощастити.
“Місто постійно перебуває під обстрілом, прилітає що завгодно. Реактивні системи залпового вогню, артилерія, міномети. На жаль, констатуємо, що гинуть люди. На жаль, гинуть діти. Травмуються люди. Нещодавно був обстріл і від влучання снаряда загинув дорослий чоловік і 12-річний хлопчик”, — повідомив співробітник поліції Павло Дяченко.
У короткий час затишшя люди поспішають до колонки з водою. Набрати потрібно і питної, і технічної. У місті намагаються облаштувати все більше таких колонок. За словами жителів, раніше ходили на джерело, було важко.
На вулиці люди виходять погрітися, особливо коли світить сонце. Тоді точно тепліше, ніж удома.
“У кімнаті холодина, нестерпно просто. Холодно, замерзаю, ноги мерзнуть. А що робити? У підвалі я сплю. А син із невісткою не хочуть, а що ти зробиш? А я в підвалі сплю, а що робити? Місяць усього, скоро весна”, — поділилася місцева жителька Валентина Дєєва.
Відпочити й погрітися, поїсти, попрати жителі можуть у “Пунктах незламності”. Це місце зустрічей і відпочинку. Благодійна організація, що допомагає місцевим, встановила в підземному підвалі пральні машини та душові з гарячою водою.
Хтось дивиться в майбутнє з оптимізмом, у когось уже здають нерви — втомилися терпіти й чекати. Люди чекають, коли російські окупанти підуть з України, і вони зможуть повернутися до нормального життя. Українське керівництво запевняє, що захищатиме Бахмут до кінця. Місто вже стали називати фортецею.
Читайте також: Відсіч росіянам у районі Бахмута дають українські артилеристи — репортаж із позицій (ВІДЕО)