Нафтогазові доходи Росії наприкінці 2022 року, коли було введено ембарго на російську нафту і цінову стелю, почали падати. І це урізало надходження доходів до російського бюджету. Про це сьогодні, 9 лютого, сказала економістка, запрошена професорка Університету штату Пенсильванія Тетяна Михайлова в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Водночас, за словами експертки, у РФ збільшуються темпи витрат бюджету. Держава витрачає гроші випереджальними темпами.
“Основна стаття доходів російського бюджету — податок на видобуток корисних копалин. І ось нафтогазові доходи почали наприкінці попереднього року падати, — у той час, як було запроваджено ембарго на російську нафту в Європі, і цінова стеля. Ціна на російську нафту поповзла вниз, як, у принципі, й світові ціни. Це, звичайно ж, урізало надходження доходів до російського бюджету. Тобто, ми бачимо одночасно падіння доходів через зниження цін на нафту і газ, а з іншого боку, бачимо величезне збільшення темпів витрачання грошей. Видатки бюджету, по-моєму, вищі на 40% у грудні (порівняно з попереднім роком, — ред.) і така сама історія в січні. Тобто, випереджальними темпами держава витрачає гроші”, — зазначила Михайлова.
Читайте також: Санкції ЄС проти РФ: про перспективи десятого пакету розповіла аналітик Київської школи економіки
Нагадаємо, у Росії в одному з регіонів ввели оплату за відвідування супермаркету. Без квитків вхід закритий. Водночас сам магазин позиціює себе як бюджетний — для людей з низьким рівнем доходу.