Трагедії в Дніпрі та Броварах, ВЕФ у Давосі, “Рамштайн-8” — огляд заяв президента Зеленського (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Від трагедії в Дніпрі до авіакатастрофи в Київській області. Цей тиждень в Україні розпочався з жахливої звістки — падіння гелікоптера в Броварах, яке забрало життя 14 українців, зокрема однієї дитини. Унаслідок аварії загинуло вище керівництво Міністерства внутрішніх справ України. Президент Володимир Зеленський назвав падіння вертольота наслідком війни. Глава держави під час виступу на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) в Давосі закликав світ випередити нові терористичні атаки РФ і звернувся до західних союзників України із закликом зробити “танковий Рамштайн”, повідомляє FREEДОМ.

Початок тижня, 16 січня: своє традиційне звернення до українців президент Зеленський розпочав із новини про те, що в Дніпрі продовжують розбирати завали будинку, зруйнованого російською ракетою 14 січня. Тоді загинуло 46 осіб, з них 6 дітей.

“Те, що сталося в Дніпрі, те, що Росія готує нову спробу перехопити ініціативу у війні, те, що характер бойових дій на фронті потребує нових рішень в оборонних постачаннях, — все це тільки підкреслює, як важливо координувати наші зусилля — всіх учасників коаліції захисту України та свободи. І пришвидшувати ухвалення рішень”, — заявив глава держави.

18 січня близько 9-ї ранку під Києвом у Броварах під час польоту міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського та його команди в одну з гарячих точок України гелікоптер зазнав аварії — впав поблизу дитячого садка, спалахнула пожежа. Міністр, його заступник Євген Єнін, держсекретар Юрій Лубкович і члени екіпажу загинули. Трагедія забрала життя однієї дитини, 25 осіб було поранено. Президент України протягом дня публікував у соцмережах слова підтримки та співчуття рідним і близьким загиблих, а у вечірньому зверненні закликав українців витримати цей жах:

“Ми втратили людей, котрі були професіоналами, патріотами, надійними керівниками. Міністр Денис Монастирський, Євген Єнін, їхні колеги, які загинули у катастрофі, — це не ті люди, яких можна легко замінити. Справді, велика втрата для держави. Мої співчуття рідним”.

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі того ж дня, 18 січня, глава держави торкнувся трагедії в Броварах і наголосив, що в Україні більше немає нещасних випадків, усе це — результат війни. Аби її завершити, Зеленський в онлайнзверненні на сесії “Відновлення безпеки та миру” звернувся до світових лідерів і закликав діяти швидше, щоб випередити нові агресивні кроки Росії.

“Надання Україні ППО має випередити нові ракетні атаки Росії. Постачання західних танків має випередити вторгнення чергових російських танків. Відновлення безпеки і миру в Україні має запобігти атаці Росії на безпеку і мир інших країн. Трибунал за вчинені воєнні злочини має запобігти новим. Розширення НАТО та ЄС має запобігти поширенню російської агресії”, — сказав він.

У п’ятницю, 20 січня, Зеленський, звертаючись до учасників контактної групи з питань оборони України, що відбувалася на американській авіабазі “Рамштайн” у Німеччині, заявив, що терор не передбачає дискусії, і закликав союзників виділити важку техніку українській армії, а до наступних зборів у форматі “Рамштайн” надати ракети більшої дальності та винищувачі F-16.

“Це у ваших силах — зробити “танковий Рамштайн”. Не торгуватися з приводу тієї чи іншої кількості танків, а почати принципові постачання, які зупинять російське зло. І ми також розраховуємо, що ваші наступні зустрічі увійдуть в історію як “Рамштайн F-16 і ракет дальнього радіуса дії”. Це у ваших силах — гарантувати таку артилерію і ППО, які розіб’ють терор. Це у ваших силах — забезпечити перемогу”, — звернувся президент України.

За підсумками 8-го засідання союзників України у форматі “Рамштайн” Зеленський зазначив, що Україні ще доведеться поборотися за постачання сучасних танків, але дипломатичний марафон триває. За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, він доручив своєму міністерству підготуватися до “дня, який, можливо, настане”.

“Ми ухвалимо рішення якнайшвидше, і, як я вже говорив, ми підтримуємо Україну дуже, дуже великою мірою, і ми продовжуватимемо це робити”, — запевнив Пісторіус.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 20 січня, що країнам, які підтримують Україну, необхідно зосередитися не тільки на надсиланні нової зброї Києву, а й на пошуку боєприпасів для старих систем і допомозі в їхньому обслуговуванні:

“Так що так, бойові танки важливі, як і всі інші системи. І на додаток до нових платформ, ми також повинні пам’ятати, що нам потрібно не тільки зосередитися на нових платформах, а й забезпечити, щоб старі платформи, які вже є, могли функціонувати належним чином, що означає, що нам потрібні боєприпаси, нам потрібні запасні частини, нам потрібне технічне обслуговування і нам потрібне навчання”.

У Києві, 21 січня, керівники держави попрощалися з представниками МВС, які загинули в Броварах. Глава держави та перша леді поклали квіти та висловили співчуття родинам загиблих.

Читайте також: Найближчі тижні будуть вирішальними: у війні РФ проти України настає переломний момент (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 22 січня, президент Зеленський зустрівся з колишнім прем’єр-міністром Великої Британії, членом британського парламенту Борисом Джонсоном, який перебуває з візитом у Києві.

Прямий ефір