Завтра відбудеться восьма зустріч Контактної групи у форматі “Рамштайн” у Німеччині. На цьому засіданні буде багато позитивних новин для України. Про це сьогодні, 19 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.
Він наголосив, що у підготовці щодо рішень про передачу нових озброєнь ведеться колосальна робота міністрів оборони й представників влади західних союзників, а також уповноважених офіційних осіб української влади, які поїхали на засідання.
“Упевнений, що буде багато позитивних новин, можливо навіть таких, на які ми не розраховуємо. Думаю, на цьому “Рамштайні” будуть ухвалені три ключові рішення”, — сказав він.
За його словами, Київ може отримати більше систем не тільки протиповітряної, а й протиракетної оборони.
“Це надзвичайно актуально особливо на тлі трагедії, яка сталася в Дніпрі. До США, Німеччини та Нідерландів можуть приєднатися й інші країни, які оголосять про своє бажання поставити Україні системи “Петріот” (Patriot). Українські військові вже вчаться працювати з цією системою”, — зазначив він.
Також Київ може отримати нову важку бронетехніку, сказав Рейтерович.
“Німеччина може і не заявить завтра, що вона постачатиме танки “Леопард” (Leopard) Україні, але є вірогідність, що буде надано дозвіл на постачання подібних танків з боку інших країн ЄС, які одночасно є країнами НАТО. Тим паче сьогодні була правильна заява прем’єр-міністра Польщі, який сказав, що навіть якщо Берлін і далі зволікатиме, Польща навіть без згоди постачатиме “Леопарди” Україні. Це дуже важливий, такий прецедентний момент”, — акцентував він.
Крім того, на зустрічі “Рамштайн” обговорюватиметься отримання Україною далекобійних ракет.
“Це важливо в контексті як гіпотетичного наступу з боку російської армії, так і з точки зору проведення наступальних дій з боку Збройних сил України (ЗСУ). Ракети на 150 км, а в перспективі на 300 км можуть серйозно змінити ситуацію на полі бою. Такі поставки будуть з боку США, можливо, й інші країни долучаться і виділять нам додаткову кількість “Хаймарсів” (реактивні системи залпового вогню HIMARS, — ред.) або подібних їм систем”, — підсумував Ігор Рейтерович.
Читайте також: “Рамштайн-8”: чи бути танковій коаліції, пояснили експерти