Росія у 2023 році втратить половину видобутку нафти — прогноз експерта (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: censor.net

Під кінець 2022 року постачання російської нафти до країн Євросоюзу скоротилося на 90%. У ЄС назвали це головним санкційним заходом проти агресора. З погляду доходів російського бюджету це головний захід і він буде доповнений, адже з лютого закриваються ворота для російських нафтопродуктів. Про це сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.

За його словами, з 1 лютого закриваються ворота для експорту російських нафтопродуктів на ринки країн “Великої сімки”, Австралії, Північної Атлантики.

“Тобто російські нафтопродукти теж залишаться в Росії. А оскільки більше їх дівати нікуди, то закриватимуться якісь потужності нафтопереробних заводів, зупинятимуться деякі промисли. Росія, за моїми підрахунками, втратить у цьому році ніяк не менше половини свого видобутку”, — зазначив Крутіхін.

Він уточнив, що спочатку планувалося припинити експорт російської нафти з 5 березня, проте пізніше “Велика сімка” вирішила зрушити терміни на більш ранній час — на лютий.

“Ті країни, які ввели стелю цін на російську нафту, вже відмовилися від купівлі російської нафти. І коли в Росії кажуть, що не продаватимуть цим країнам нафту, це — смішна погроза, все вже вирішив покупець, а продавець уже жодної ролі не відіграє. Інші країни можуть купувати російську нафту, але запроваджено нібито обмежувальні заходи проти тих, хто забезпечує послуги з перевезення морем російської нафти. Якщо вона продаватиметься нижче 60 дол. за барель, то, будь ласка, можна її страхувати, можна використовувати танкери, можна її возити”, — повідомив експерт.

Михайло Крутихін звернув увагу, що проти покупців російської нафти санкції не вводять.

“І у світі зрозуміли, що є дешева російська нафта, її можна купувати. Індія та інші країни купують у Росії нафту іноді по 42-43 дол. за барель, а середня ціна наприкінці грудня була 54 дол. Тобто це нижче тієї самої стелі”, — сказав він.

Експерт акцентував, що не тільки скоротився експорт російської нафти через закриття головного європейського та американського ринків, а й знизилися ціни на неї. У результаті іноді нафта йде за ціною нижче собівартості, тобто не компенсуються витрати на видобуток цієї нафти й на транспортування до порту.

“Російський бюджет зрештою взагалі нічого не отримує”, — резюмував він.

Читайте також: Економіка РФ відкидається на рівень 2005-го: втрати з експорту енергоресурсів спрогнозував експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір