Російські війська вичерпали свій військовий потенціал під Бахмутом Донецької області. Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Українські військові підтверджують, що інтенсивність артилерійських обстрілів їхніх позицій російською армією істотно знизилася. Кореспонденти “Настоящего времени” побували на артилерійських позиціях Збройних сил України (ЗСУ) під Бахмутом і поспілкувалися і з військовими, і з жителями навколишніх сіл, повідомляє FREEДОМ.
Артилерист Василь воює вже 5 рік. Він чудово знає, на що війна перетворює села.
“Що зробила війна. Уже ніхто сюди не повернеться. Люди пішли геть. Все, це кінець… Його знищать, або щось нове, може колись побудують, а відбудовувати — це вже не підлягає відновленню”, — сказав він.
Василь служить у 24 бригаді імені короля Данила Галицького. Його розрахунок охороняє Бахмутський напрямок.
“Порівняно з АТО і так званим ООС, ні в яке порівняння не йде сучасна війна. Інтенсивність бойових дій була дуже висока на початку війни. Весна, літо, потім досягли більш-менш паритету”, — зазначає боєць.
Робота артилериста зараз — це часто очікування нових цілей. На фронті десятки артилерійських систем, кожна працює за командою. 122-міліметрова самохідка теж очікує свого часу.
Місцевий житель Захар виніс найцінніше зі свого будинку, куди влетів російський снаряд, — мікрохвильовку, фотографії, залишки речей. Його будинок розташований не на лінії фронту. Там поки що немає військових, але є залітні снаряди. Захар каже, що місцевих намагаються залякати.
“Це не по-людськи, повністю. Це треба тварюкою бути, щоб… Двоє дітей, жінка. У людей біда. Що робити? Куди цей дивиться за кордон? Америка, Німеччина? Чого не дають зброї? Нормальної, щоб до Москви добити?” — висловився чоловік.
В українських захисників між командою “до бою” і початком роботи минає не більше однієї хвилини. На відпрацювання однієї цілі дається 2-3 снаряди.
“Ворог наступає на околиці Бахмута, намагається його обійти. Підтримуємо піхоту, вражаємо цілі”, — сказав боєць.
Військовослужбовець зазначає, що роботи стало відносно менше, ніж було.
“У кілька разів зменшена [інтенсивність], особливо їхні артобстріли набагато зменшилися. Швидше за все, не вистачає боєприпасів. Багато відео ж, вони записують, звертаються до свого командування, що їм не вистачає. Для нас це добре. Ми відпрацювали ціль і все, команда “в укриття””, — сказав він.
“Трохи спала інтенсивність, на мій погляд, ведення артилерійської боротьби. Завдяки тому, що підмога прийшла з інших країн. Якщо буде так і далі, все буде добре. Абсолютно, обов’язково. Тільки так. Але потрібна підтримка. Без цього важко нам буде”, — резюмував військовослужбовець ЗСУ Василь.
Читайте також: 224 обстріли та 34 бойові зіткнення за добу — про ситуацію на Бахмутському напрямку поінформували в ЗСУ
Як повідомлялося раніше, російські війська зазнають найбільших втрат на Лиманському та Бахмутському напрямках. Проте російська армія продовжує обстрілювати позиції ЗСУ, але це не приносить їм бажаного результату. В оперативному командуванні “Схід” повідомляють, що вже кілька місяців під Бахмутом серйозних наступальних операцій російське командування не проводить. Їхнє завдання — прорвати оборону.