“Україна вистоїть і ніколи не здасться! Ми пройдемо свою війну за незалежність”, — заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу в американському Конгресі. Цю промову у світових ЗМІ вже назвали знаковою і порівняли з виступом британського прем’єра Вінстона Черчилля у 1941-му році. Загалом, за даними аналітиків, від початку війни Зеленський виголосив приблизно 300 промов: від виступів на міжнародних самітах до щоденних відеозвернень до українців, інформує FREEДОМ.
Промова глави Української держави в Капітолії зірвала овації представників обох палат Конгресу. Західні ЗМІ назвали Володимира Зеленського українським Вінстоном Черчиллем. Паралелі очевидні. Заклики до США, щоб ті відіграли провідну роль у досягненні справедливості та відновленні миру в Європі, лунали в Конгресі 80 років тому — з вуст британського прем’єр-міністра.
“Такої честі удостоюються далеко не всі. Це дійсно рідкісний випадок, і те, як довго, скільки аплодували українському президенту, це було безпрецедентно. Без перебільшення можна сказати, що це був момент, який можна порівняти з відозвами Черчилля про свободу, про необхідність перебити хребет тоталітаризму”, — зазначає американський політолог Пітер Залмаєв.
Поїздка до Сполучених Штатів стала першим закордонним візитом українського лідера від початку повномасштабного російського вторгнення. Раніше Володимир Зеленський звертався до союзників у форматі відеозвернення.
Так, незабаром після його виступу на засіданні Європарламенту 1 березня Україна отримала статус кандидата на членство в Євросоюзі. А після презентації української формули миру на Генасамблеї ООН орган ухвалив резолюцію про виплату репарацій Росією — це один із пунктів тієї самої формули. Виступ у Вашингтоні також принесе свої плоди, впевнені аналітики.
“Промова Зеленського абсолютно блискуча, і те, що цей візит виявився повним тріумфом, це, безумовно, так. Будемо сподіватися, що цей тріумф у Конгресі призведе і до реальних результатів. Америка дуже повільно розгойдується. Але, коли вона розгойдується, то вона вирішує результат битви. Так було в Першу світову війну, так було в Другу світову війну, так буде в Третю світову війну”, — каже російсько-американський історик Юрій Фельштинський.
За понад 300 днів повномасштабної війни президент України виголосив сотні промов: від регулярних звернень до українців до виступів історичного значення перед міжнародними організаціями.
“Особливість риторики Зеленського саме в його простоті. Він не використовує закручених фраз, не пересипає текст цитатами, не використовує важких конструкцій. Зрештою, не змінює мовленнєвих масок, як це робить у своїх виступах Володимир Путін, з “розльотом” від суворої бізнес-лексики до блатного жаргону. У Зеленського немає масок, він — справжній, а його стиль монолітний і гранично простий”, — наголошує філологиня Ксенія Туркова в публікації видання “Голос Америки”.
Експерти стверджують, що єдність цивілізованих держав і потужна підтримка України країнами-партнерами — результат, зокрема, проникливості Володимира Зеленського.
Читайте також: Поки Зеленський їздить на фронт, Путін боїться вийти з бункера: огляд думок